Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple přidal další grafickou kartu pro Mac Pro

Naprostým vrcholem jablečné nabídky je bezesporu „nový“ Mac Pro, jehož cenovka v nejvyšší konfiguraci dokáže až vyrazit dech. V případě tohoto počítače mají zákazníci skutečně rozsáhlé možnosti pro konfiguraci. A pravděpodobně Apple v tomto nehodlá přestat. Doposud jsme měli na výběr ze sedmi grafických karet, což je ode dneška minulostí. Kalifornský gigant se rozhodl pro přidání nové GPU, přičemž tento krok mezi jablečnou komunitou vyvolal zajímavou otázku. Jak je tomu už u Applu zvykem, když se rozhodně něco do konfigurace přidat, v drtivé většině případů se jedná o komponent, který ještě více maximalizuje výkon produktu. Nyní jde ale cupertinská společnost jinou cestou. Jablíčkáři si nyní mohou objednat Mac Pro s kartou Radeon Pro W5550X s 8GB pamětí GDDR6, která se tak stala nejlevnější příplatkovou možností a zákazníka vyjde na šest tisíc korun.

Mac Pro: Nová grafická karta
Zdroj: Apple Online Store

iCloud dnes ráno zažil menší výpadek

Většina jablíčkářů pro zálohování svých dat používá službu iCloud. Ta se dnes kolem první hodiny ranní bohužel potýkala s menším výpadkem, kdy některým uživatelům nefungovala příslušná internetová stránka. Podle služby Apple System Status tato chybička postihla pouze některé uživatele a jelikož její oprava proběhla poměrně rychle, dá se očekávat, že se jednalo o něco minoritního. Každopádně lidé, kterým v daném okamžiku nešlo přistoupit na stránku iCloudu, se zobrazila tato hláška: „iCloud nemůže najít požadovanou stránku.

WhatsApp se dočkal parádní změn, které stojí za to

Jestliže pro většinu komunikace s rodinou, přáteli, či kolegy používáte převážně WhatsApp, máte oficiálně důvod k radosti. Společnost se včera na svém blogu pochlubila novou aktualizací. Obrovskou výhodou je, že se zmiňovaná aktualizace dotýká rovnou celé platformy, díky čemuž vylepší uživatelskou zkušenost jak na mobilních zařízení, tak i na desktopových verzích. Konkrétně jsme se dočkali přidávání kontaktů pomocí QR kódů, novinek v případě skupinových videohovorů, samolepek a Dark Modu pro macOS. O této aktualizaci jste si mohli přečíst již ve včerejším souhrnu. Pojďme se na ni ale podívat trošičku detailněji a popišme si jednotlivé novinky.

Již dříve jste si na našem magazínu mohli přečíst o tom, že WhatsApp testuje sdílení kontaktů pomocí QR kódů. Doposud to funguje trošku jinak. Abyste si mohli přidat kontakt v rámci aplikace, musíte nejprve vytvořit záznam i ve vašich Kontaktech, kde musíte naťukat celé telefonní číslo daného uživatele. Tohle se naštěstí stane minulostí. Nově se budou používat zmiňované QR kódy, které vám ušetří čas a navíc hrají obrovskou roli v případě uživatelova soukromí, kdy nebudete muset sdílet vaše číslo s někým, u koho si to nepřejete.

Všechny novinky na jednom místě (YouTube):

Letošní globální pandemie nás donutila ze dne na den přejít na vzdálenou výuku, Home Office a značně omezila jakoukoliv sociální interakci. Na to museli samozřejmě technologičtí giganti co možná nejrychleji reagovat, což vyústilo ve vylepšení jejich řešení pro skupinové videohovory. Mezi nimi samozřejmě nechyběla ani aplikace WhatsApp, která se dočkala možnosti videohovoru až pro osm účastníků. Přesně tato funkce nyní dostává další vylepšení. Uživatel si bude moci zvolit soustředěný pohled na jednoho z účastníků, přičemž stačí přidržet prst na jeho okně, a to se následně přepne do režimu celé obrazovky.

whatsapp
Zdroj: WhatsApp

Samozřejmě se také nezapomnělo na populární animované samolepky. Ty se těší neustále větší oblibě, a proto se ve WhatsAppu rozhodli, že pro své uživatele přidají nějaké kousky navíc. Přesuňme se ale k tmavému režimu. S tím si naše iPhony už nějakou dobu parádně rozumí. Co ale naše jablečné počítače? Přesně ty se díky nové aktualizace také dočkají tmavého režimu, a to pochopitelně v aplikaci WhatsApp for Mac. K vydání nové verze bude docházet postupně v nadcházejících týdnech.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.