Zavřít reklamu

Od letošní jarní Apple Keynote nás dělí již jen necelý jeden týden. Na ní by firma měla kromě jiného představit svou netrpělivě očekávanou streamovací službu. Související podrobnosti se s konečnou platností dozvíme až v rámci konference, ohledně obsahu ale máme již částečně jasno. Přílišné nadšení ale ve spojitosti s chystanou službou nevládne a analytici jsou spíše skeptičtí.

Podle analytika Roda Halla bude mít streamovací služba od Applu i při nejlepším možném scénáři pravděpodobně jen malý počet předplatitelů, a služba tak firmě nepřinese nijak významný zisk. Pokud by například v roce 2020 přibylo 20 milionů předplatitelů, při částce 15 dolarů měsíčně by služba zvýšila zisk Applu o pouhé jedno procento.

Ve prospěch služby by teoreticky mohl hovořit argument, že uživatelé budou díky ní ještě více vázáni na svá iOS zařízení, Rod Hall ale argumentuje tím, že tato vazba bude mít na konečné výsledky podnikání Applu jen zanedbatelný vliv. Klíčová je podle něj přidaná hodnota, kterou služba přinese z pohledu spotřebitele. Zatímco například u Amazonu se jedná třeba o dopravu zdarma, u chystané streamovací služby je tato hodnota podle Halla nejasná.

Součástí plánovaných změn je také vylepšení aplikace TV od Applu, která umožňuje uživatelům přístup k předplatným aplikací třetích stran, jako je třeba HBO nebo Netflix.

MacBook Netflix

Byl to právě Netflix, kdo mezitím oznámil, že jeho služba již nebude součástí příští aktualizace aplikace TV od Applu. S prohlášením přišel CEO Netflixu Reed Hastings, který uvedl, že Apple je obrovská firma, ale Netflix chce, aby lidé sledovali jeho pořady v jeho vlastní aplikaci.

Toto sdělení ale není zase tak překvapivé – Netflix aplikaci TV dlouho odolával a nedávno také ukončil podporu in-app platby pro nové uživatele. Důvodem byla nespokojenost s provizí, kterou si Apple účtuje. Netflix není jediný, kdo je s tímto systémem nespokojený – nedávno se proti provizím veřejně ohradil i Spotify.

Zdroj: 9to5Mac

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.