Zavřít reklamu

Už v loňském roce umožnil Netflix řadě svých uživatelů, kteří službu využívali na iPhonech a iPadech, obejít platbu předplatného skrze nákup v aplikaci. Původně se jednalo o pouhý experiment, minulý týden však Netflix magazínu VentureBeat oficiálně potvrdil, že tuto volbu zpřístupní uživatelům celosvětově.

Mluvčí Netflixu potvrdil, že streamovací služba ukončuje podporu platby přes in-app nákup pro nové uživatele. Stávající uživatelé ji mohou ale využívat i nadále. Přesné datum celosvětového spuštění nové možnosti platby zatím není známo, dojít by k němu ale mohlo koncem měsíce.

Uživatelé, kteří se k Netflixu znovu připojují přes iOS zařízení po minimálně měsíčním přerušení, nebudou moci pokračovat v platbě přes iTunes. Majitelům Android zařízení skončila možnost platby přes Google Play loni v květnu. Uživatelé, kteří budou chtít nově vyzkoušet Netflix, budou muset registraci i platbu provést přímo na webu.

netflix-ios-vb

Díky tomuto kroku poputuje veškerý výnos od nových zákazníků přímo k Netflixu. Procenta, která si Google a Apple účtují z předplatných v aplikacích, jsou již nějakou dobu předmětem sporů mezi zmíněnými společnostmi a provozovateli aplikací. Aktuálně si obě platformy účtují z každého předplatného 15 %, dříve to bylo dokonce 30 %.

Netflix není zdaleka jediným, kdo se zmíněným provizím snaží vyhnout – zařadil se po bok gigantů, jako je Spotify, Financial Times, nebo společnosti Epic Games a Valve. Epic Games dal nejprve sbohem platformě Google Play a spustil vlastní online obchod pro PC i Mac. O něco později spustila vlastní obchod i společnost Discord, která vývojářům přislíbila pouze desetiprocentní provize z každého prodeje.

Netflix on iPad iPhone LIfe

Zdroj: VentureBeat

.