Zavřít reklamu

Již delší dobu umožňuje Netlifx ve své iOS aplikaci stahovat vybrané filmy a seriály pro offline přehrávání. Uživatel ale musel jednotlivé epizody stahovat vždy manuálně. To se nyní mění. Netflix totiž na iPhone a iPad přichází s funkcí Smart Downloads, která celý proces značně automatizuje.

Smart Downloads se vyplatí zejména při sledování seriálů. Jakmile totiž zhlédnete staženou epizodu, tak se odstraní a automaticky se do zařízení stáhne následující díl. Funkce tak šetří nejenom čas, ale především také úložiště telefonu. Obsah se navíc stahuje pouze při připojení na Wi-Fi a není tak potřeba mít obavy z nechtěného úbytku mobilních dat.

Funkce je navíc o něco propracovanější, než by se mohlo na první pohled zdát. Pokud totiž máte stažené například první tři díly určitého seriálu, tak jakmile zhlédnete třetí díl, Smart Downloads vám automaticky stáhne díl čtvrtý, ale smaže pouze první epizodu. Druhou a třetí v zařízení ponechá pro případné opětovné přehrávání.

Pro aktivaci funkce je potřeba v nejnovější verzi Netflixu pro iOS zavítat do Menu Mobile Menu Icon, ve spodní části zvolit Nastavení aplikace a zde v sekci Stahování zapnout Smart Downloads.

Netflix on iPhone FB

zdroj: Netflix

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.