Zavřít reklamu

Před dvěma lety spouštěl Apple v iTunes sociální službu Ping, jeho očekávání se však jistě nevyplnila, a tak hudební sociální síť po 25 měsících končí. Uživatelé se to dozvěděli díky oznámení v nových iTunes 10.7.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

O nejisté budoucnosti Pingu napovídala už dřívější slova Tima Cooka na konferenci All Things D, kde výkonný ředitel Applu přiznal, že se tato sociální síť příliš neuchytila, a na otázku, zda se chystá službu zavřít, odpověděl, že někteří uživatelé ji sice milují, ale moc jich není, a tak je to možné. Nyní je vše definitivní – Ping k 30. září letošního roku končí.

„Myslím si, že uživatelé rozhodli,“ pravil na konci května Cook, „a my si řekli, že tohle není něco, do čeho bychom chtěli vkládat další energii. Apple nemusí vlastnit sociální síť, pokud jde o tohle, ale potřebuje být sociální. O to se ovšem snažíme implementací Twitteru v iOS a chystáme se ho propojit také s Mac OS v Mountain Lion,“ říkal tehdy Cook. Nyní už Twitter v Macu máme, zanedlouho dorazí také Facebook. „Někteří považují za sociální i iMessage,“ dodal.

Integrace Twitteru a Facebooku je také znát v nových iTunes 11, kde jsou nyní podobné možnosti sdílení, jaké se snažil Apple nabídnout v Pingu.

Zdroj: The Next Web

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více