Zavřít reklamu

Po několika měsících blokování a mazání příspěvků na Twitteru či Facebooku si bývalý americký prezident Donald Trump založil vlastní sociální síť. Nejedná se o sociální síť v tom pravém slova smyslu, protože na ni (zatím) přispívá jen on sám, příspěvky z ní je ale možné sdílet na platformy, na které on sám již nemá přístup. Kromě nové Trumpovy sociální sítě bude v našem dnešním souhrnu dne také řeč o nové funkci přepisu řeči, kterou Instagram zavádí u svých Stories.

Donald Trump spustil svou sociální síť

Bývalý americký prezident, Donald Trump, to na sociálních sítích neměl zrovna nejlehčí, a to zejména počátkem tohoto roku. Nejprve se Trump potýkal s problémy poté, co zejména na svém twitterovém účtu zpochybňoval výsledky prezidentských voleb, a poté, co část jeho příznivců zaútočila na budovu Kapitolu, byl jeho účet zcela zablokován. Vzhledem k tomu, že se potýkal s problémy také na jiných sociálních sítích, se nechal slyšet, že pro sebe a své příznivce vytvoří svou vlastní sociální síť. Několik měsíců poté, co na toto téma začal mluvit poprvé, konečně oznámil její uvedení do provozu. Některá média ale upozorňují na to, že se jedná v podstatě spíše o standardní blog. Nově spuštěná Trumpova platforma vizuálně připomíná svý způsobem Twitter – respektive se skutečně jedná o blog, na který bývalý americký prezident umisťuje své příspěvky, podobné klasickým tweetům.

Uživatelé se mohou přihlásit k odběru Trumpových příspěvků tak, že se zaregistrují pod svou e-mailovou adresou a telefonním číslem. Údajně by na síti postupem času měla přibýt také možnost “lajkování” příspěvků, v době psaní tohoto článku ale zatím nebyla dostupná. Příspěvky z Trumpovy nově založené sítě by mělo být možné sdílet také na Twitteru a Facebooku, podle dostupných zpráv ale zatím funguje pouze sdílení na Facebook. Mluvčí Twitteru v této souvislosti uvedl, že na příslušnou sociální síť lze sdílet jakýkoliv obsah, který nijak neporušuje její pravidla a podmínky používání. Trumpova sociální síť byla oficiálně uvedena do provozu v úterý, některé příspěvky ale pochází již z 24. března. Zpravodajská platforma Fox News uvedla, že by do budoucna měla na síti přibýt také možnost interakce Donalda Trumpa s jeho sledujícími, není ale zatím jasné, jakým způsobem by tato přímá komunikace měla probíhat.

Příspěvky Donalda Trumpa si můžete prohlédnout zde.

Nová funkce v Instagram Stories

Populární sociální síť Instagram se snaží neustále vylepšovat své funkce. Spíše než na fotografie se zaměřuje na funkce typu Stories a Reels a u první jmenované nyní uživatelé získali možnost umístění automatického přepisu řeči. Tato funkce je v současné chvíli k dispozici pouze v angličtině a pro anglicky hovořící regiony, do budoucna by se ale měla ještě více rozšířit. Vedení Instagramu tento týden potvrdilo, že problhá také testování této funkce pro Reels. Funkci přepisu řeči uvítají zejména uživatelé, kteří mají jakékoliv problémy se sluchem, hodit se ale bude také těm, kteří nejsou zrovna zběhlí v cizích jazycích. Podobně jako v případě běžného textu v Instagram Stories mohou uživatelé také u přepisu řeči upravit velikost, barvu nebo styl písma, a stejně tak mohou také provádět úpravy jednotlivých slov i interpunkce.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více