Zavřít reklamu

Nemálo lidí očekávalo, že na úterním keynote Apple představí také novou Apple TV. Té jsme se zatím nedočkali, nicméně alespoň bychom se měli dočkat větší aktualizace 18. září, kdy Apple oficiálně vypustí iOS 7. Každopádně není vyloučené, se nového zařízení nakonec letos dočkáme, a to možná už příště měsíc.

Žurnalisté MG Siegler (TechCrunch) a Mark Gurman (9to5Mac) tvrdí, že podle jejich zdrojů by měl Apple uvést novou Apple TV již v říjnu, což je termín, kdy se očekává představení iPadu 5. generace a iPadu mini 2. Už dříve se objevily zprávy o dodávkách Applu z Číny s označením „Set Top Boxy s komunikační funkcí“, které by mohly signalizovat přípravu na prodej nového produktu. Nebylo by to poprvé, kdybychom viděli Apple TV společně s tablety, stalo se tak už na jaře minulého roku, kdy Apple představil iPad 3 a 3. generaci televizního příslušenství.

Čím by měla nová Apple TV disponovat, to je zatím velká neznáma, leccos by však mohl napovědět iPhone 5s, konkrétně čipset tohoto telefonu. 64bitový procesor A7 má velký výpočetní i grafický výkon, že na něm dokáží běžet hry srovnatelné s tituly pro Playstation 3 nebo Xbox 360, jmenovitě Infinity Blade 3. S tímto procesorem je Apple TV ideální kandidát pro dlouho spekulovanou herní konzoli. A díky přítomnosti frameworku pro herní ovladače, které již připravuje Logitech a Moga, by bylo vyřešené i ovládání. O zbytek by se postaralo připojené iOS zařízení nebo Apple remote.

Aby mohla Apple TV zahrnovat i App Store, musel by se Apple pravděpodobně vrátit k modelu s interním úložištěm. Současná Apple TV sice má 8 GB, ta však slouží pro operační systém a jako mezipaměť při streamování. Je tu sice možnost, že by se aplikace streamovaly z Cloudu, nicméně jenom to by vyžadovalo vystavení obrovských datacenter, vlastní úložiště tak dává větší smysl.

Od Applu se také očekává, že změní tvář kabelové televize tím, že zařízení poslouží jako set top box, nabídne však intuitivní rozhraní a možnost kombinovat živé vysíláním s internetovými službami. Napovídá tomu i nedávná akvizice Matcha.TV a jednání s poskytovateli obsahu včetně největší kabelové společnosti v USA, Time Warner.

Apple TV má zhruba 1,5roční cyklus, říjnový termín by této periodicitě akorát odpovídal. Uvidíme, co si na nás Apple přichystal a doufejme, že budeme proti úternímu keynote alespoň trochu překvapeni…

.