Zavřít reklamu
iWant

Nové Apple Watch mají více výkonu, než pár let staré iPhony

iWant

Nové Apple Watch Series 4, které Apple představil minulý měsíc, a jež se od minulého týdne prodávají i v ČR, dostaly v současné generaci vylepšený procesor Apple S4. Dle prvotních vyjádření, které padly ještě během keynote, je nový čip až o 100% výkonnější, než ten loňský ze Series 3. Výkonnost SoC v takovémto zařízení je vždy diskutabilní, především kvůli omezením daných malou kapacitou baterie. Proto je výkon v Apple Watch vždy dávkován přiměřeně tak, aby procesor zbytečně nezatěžoval baterii. Nyní se na webu objevily informace o tom, jaký je reálný „odemčený“ výkon nového procesoru S4 a výsledek je překvapivý.

Vývojář Steve Troughton-Smith vytvořil speciální demo, které slouží k testování výkonu Apple Watch a dosažené výsledky nového modelu jej velmi překvapily. Jedná se o test, během kterého dochází k renderování scény v reálném čase (za pomocí rozhraní Metal) a výpočtu fyziky dané scény. Během tohoto testování dochází k měření snímků za sekundu a dle toho se pak určuje výkon testovaného zařízení. Jak se ukázalo, když nejsou Apple Watch Series 4 limitovány odběrem energie z baterie, výkonu mají na rozdávání.

Jak si můžete prohlédnout na videu výše, Series 4 zvládají tento benchmark s 60fps a při zhruba 65% zatížení CPU, což je neuvěřitelný výsledek. Pokud bychom měli porovnat výkon nových hodinek s iPhony, vývojář tvrdí, že pro dosažení podobného výsledku je třeba iPhone 6s a novější. Series 4 jsou tedy více než solidně vybaveny i pro náročnější aplikace. Otázkou ovšem zůstává, jestli je využití podobně náročných aplikacích v hodinkách realitou.

Výkonu sice mohou mít dostatek, kapacita baterie je však omezená a výdrž Apple Watch – byť je relativně dostatečná, stále není na takové úrovni, aby byly hodinky s podobným typem aplikací dlouhodobě použitelné. K čemu podobné aplikace budou, zvládnou-li vyčerpat energii v baterii za dvě hodiny. Prozatím tak jde spíše o zajímavost a důkaz o tom, jak rychle se technika posouvá kupředu. Apple opět předvedl, že na poli mobilních procesorů je špičkou a výsledky Apple S4 to jen potvrzují.

Zdroj: Cultofmac