Zavřít reklamu

Pokud se podíváme na specifikace nových hodinek Apple Watch Series 7, výrazné změny bychom hledali marně. Jasně, zvětšil se displej, vylepšeny byly senzory na měření zdravotních funkcí a nabíjení se značně zrychlilo, i tak se však funkčně jedná o prakticky totožný produkt nejen s předchozí generací v podobě Apple Watch Series 6, ale i s předminulou generací. V redakci tak hledáme důvody, proč by lidé vlastnící Series 4 a novější vlastně měli sáhnout po novém modelu. V oblasti designu jsme se ale přeci jenom lehce posunuli, hodinky se totiž ztenčily, a takřka z nich vymizely rámečky. Bohužel jsme se ale nedočkali designu s ostrými hranami, jak napovídaly nedávné rendery a koncepty.

Příchod Apple Watch Series 7 se však bohužel neobešel bez ztráty. Kromě toho, že Apple přestal zcela očekávaně prodávat loňský model v podobě Series 6, tak došlo k vyřazení ještě jednoho dalšího produktu. Konkrétně se jedná o klasické kožené řemínky, které Apple nabízel již od roku 2015, tedy dlouhých šest let. Není vůbec jasné, proč se pro tento krok kalifornský gigant rozhodl – a nejspíše se oficiálního vyjádření či vyřčení důvodu ani nedočkáme. Je ale velmi pravděpodobné, že se inženýrům z Cupertina prostě a jednoduše tyto řemínky nadále nelíbily, popřípadě že svým designem jednoduše „neseděly“ k novým Apple Watch Series 7.

kozene_reminky_2015_konec

Jestliže se vám ale vyřazené kožené řemínky líbí a máte nějaké doma, tak pro vás máme dobrou zprávu – u nejnovějších Apple Watch je budete moci využít. Veškeré starší řemínky jsou totiž kompatibilní, což znamená, že si budoucí majitelé Apple Watch Series 7 nebudou muset kupovat řemínky nové. Až do samotného představení nebylo jasné, jak to vlastně bude. Věděli jsme sice, že se dočkáme zvětšení displeje, a že nejspíše dojde k přepracování těla, na druhou stranu jsme ale nevěděli, jakým směrem se Apple v tomto případě udá. Kdyby se rozhodl, že řemínky kompatibilní nebudou, tak by zajisté vydělal obrovskou sumu peněz. Nyní se však Apple rozhodl zisk hodit stranou a vsadil spíše na ekologii a spokojenost zákazníků, což je perfektní zpráva. Pokud si na Apple Watch Series 7 děláte zálusk, tak byste měli vědět, že prozatím není jisté, kdy se dočkáme startu prodejů. Apple uvádí, že někdy na podzim.

.