Zavřít reklamu

Nový 24″ iMac s M1 pomalu míří do prodeje a na internetu se již nyní objevily jeho první benchmarkové testy. O ty se pravděpodobně postarali první recenzenti a najít je můžeme na portálu Geekbench. Podle samotných výsledků se rozhodně máme na co těšit. Samozřejmě jsou výsledky srovnatelné s ostatními jablečnými počítači, ve kterých tepe totožný čip M1. Jmenovitě jde o MacBook Air, 13″ MacBook Pro a Mac mini.

V benchmarkových testech je jako zařízení jmenován iMac21,1. Ten pravděpodobně odkazuje na vstupní model s 8jádrovým CPU, 7jádrovým GPU a 2 Thunderbolt porty. Na testech je totiž zmíněn procesor s osmi jádry a základní frekvencí 3,2 GHz. Tento kousek si průměrně (ze tří doposud dostupných testů) dokázal získat 1724 bodů na jedno jádro a 7453 bodů na více jader. Když tyto výsledky srovnáme s 21,5″ iMacem z roku 2019, který byl vybaven procesorem od Intelu, ihned vidíme znatelný rozdíl. Zmiňovaný jablečný počítač totiž získal v testu na jedno a více jader 1109 bodů, respektive 6014 bodů.

Tato čísla si ještě můžeme porovnat s high-end 27″ iMacem. V takovém případě čip M1 překonává tento model v testu na jedno jádro, ale v případě testu na více jader je oproti 10. generaci Intel Comet Lake procesoru pozadu. 27″ iMac totiž získal na jedno jádro 1247 bodů a na více jader 9002 bodů. Přesto je ale výkonnost nového kousku perfektní a je jasné, že bude mít rozhodně co nabídnout. Zároveň bychom ale měli zmínit, že čipy Apple Silicon mají i svá negativita. Konkrétně totiž (prozatím) nedokáží virtualizovat Windows, což může být pro někoho obrovskou překážkou v pořízení produktu.

.