Zavřít reklamu
iWant

Vedoucí vývoje umělé inteligence ve společnosti Google přešel k Applu – pomůže vylepšit Siri

iWant

John Giannanderea vedl hlavní výzkumný tým, jež se zabýval problematikou vyhledávání a umělé inteligence ve společnosti Google. List The New York Times dnes přišel s informací o tom, že Giannandrea ve společnosti Google po deseti letech končí. Přechází do Applu, kde povede vlastní tým a bude se zodpovídat přímo Timu Cookovi. Jeho hlavním cílem bude vylepšit Siri.

Ve společnosti Apple bude mít John Giannandrea na starosti celkovou strategii týkající se strojového učení a umělé inteligence. Informace se dostala na povrch z uniklé interní komunikace, která se dostala právě k redaktorům výše zmíněného deníku. V uniklém e-mailu od Tima Cooka stojí také třeba to, že je Giannandrea ideálním kandidátem na tuto pozici i kvůli svému osobnímu názoru na téma soukromí uživatelů – tedy něco, co bere Apple smrtelně vážně.

Jedná se o velice silnou personální posilu, která do Applu přichází v momentě, kdy se na Siri valí jedna vlna kritiky za druhou. Inteligentní asistentka Applu zdaleka nedosahuje schopnostmi, kterými se mohou chlubit konkurenční řešení. Její fungování v Apple produktech je také do velké míry omezené (HomePod), nebo značně nefunkční.

John Giannandrea zástával ve společnosti Google poměrně důležitou pozici. Jako Senior Vice President se zabýval aplikací systémů umělé inteligence do prakticky všech produktů společnosti Google, ať už šlo o klasický internetový vyhledávač, Gmail, Google Assistant a další. Do Applu si tedy kromě svých bohatých zkušeností přenese také podstatné know-how, které se bude velmi hodit.

Vylepšit Siri se Applu přes noc rozhodně nepodaří. Je však dobré vidět, že si je společnost jistých rezerv vědoma a dělá tak mnoho věcí pro to, aby se pozice její inteligentní asistentky oproti konkurenci vylepšila. Akvizic talentů v oboru strojového učení a umělé inteligence proběhlo v posledních měsících několik, stejně jako se očividně zvyšuje počet míst, které Apple v tomto segmentu nabízí. Uvidíme, kdy se dočkáme prvních výraznějších změn nebo hmatatelných výsledků.

Zdroj: Macrumors, Engadget