Zavřít reklamu

Schvalování patentů je běh na dlouhou trať, takže i když je společnost podala, mohla jejich problematikou už svůj produkt osadit nehledě na výsledek, zda bude takový patent udělen, nebo ne. Zde jsou poslední čtyři schválené, které bychom mohli vidět v nějaké verzi chytrých brýlích Applu nebo jeho náhlavní soupravě. A to ať už v první verzi, nebo nějaké následné generaci.  

Lepší poslech audia 

Delší latence má jasný vliv na kvalitu poslechu hudby skrze Bluetooth. Apple to ví, a snaží se to řešit. Podal si proto patent, který ukazuje možnou technologii, která by nepřenášela data bezdrátově ale opticky. V takovém případě je zde ale problém s překážkami, které mají negativní vliv na výslednou kvalitu. Řešením přenosu do sluchátek by tak bylo uskutečnit jej z brýlí, které jsou v přímém dosahu.

apple glass

Nastavitelné čočky 

Americký úřad pro patenty a ochranné známky oficiálně udělil Applu patent, který se týká jeho budoucího řešení brýlí nebo náhlavní soustavy pro smíšenou realitu s vysoce nastavitelnými čočkami. Unikátní na tomto řešení je, že systém čoček by se mohl přizpůsobit více uživatelům s různými vadami zraku, jako je krátkozrakost, dalekozrakost, presbyopie, astigmatismus a další.

Znamená to, že by se každá čočka nastavila jinak podle toho, jak to vyžaduje oko uživatele. Každá z nastavitelných čoček by tak obsahovala jednu nebo více buněk z tekutých krystalů nebo jiného optického materiálu s napěťovou modulací. Řídicí obvody by zde mohly sledovat pohled uživatele pomocí senzorového systému a mohly by upravovat polohu opticky odlišné oblasti nastavitelných čoček tak, aby zůstala v souladu s pohledem uživatele. Odpadla by tak nutnost dělat nějaké variatny produktu a mohl by jej používat skutečně každý.

Mechanismus projektoru umožňující 3D virtuální zobrazení 

Apple vlastní i patent, který mu umožňuje do svého řešení implementovat projekční mechanizmus pro promítání nebo jiné zobrazování snímků, čímž uživateli poskytne 3D virtuální zobrazení. Řešení by tak obsahovalo i kamery či senzory směřující od uživatele, které by snímali jeho okolí a pak mu dávaly plně upravený virtuální obsah kombinovaný s reálným prostorem.

patenty 5

Tepelná regulace 

Apple pracuje na systému tepelné regulace pro svou budoucí náhlavní soupravu pro smíšenou realitu už přinejmenším od roku 2018. Jeden z nových patentů pak nese název „Chlazení a ovládání hluku pro zařízení umístěné na hlavě“. Tento chladicí systém může zahrnovat ventilátor, který směruje vzduch nebo tekutinu uvnitř, proti nebo napříč jednou nebo více součástmi soustavy. Ventilátor také může obsahovat více lopatek, které se mohou pohybovat a pohánět vzduch požadovaným směrem.

Apple Glass

Lopatky mohou pak být umístěny pod úhlem (např. úhlem náběhu) vzhledem k ose svého otáčení, aby tak ideálně poháněly vzduch. Ventilátor může zahrnovat jakýkoli mechanismus, který zajišťuje mechanický pohyb tekutiny (nebo plynu). Příklady zahrnují čerpadla, turbíny, kompresory, nebo dmychadla. 

.