Zavřít reklamu

Ikona aktuálního e-sportu hra League of Legends míří na mobilní zařízení. Společnost Riot Games oficiálně oznámila rozšíření svého titulu i na zařízení s iOS a Android.

League of Legends je počítačová hra z žánru MOBA, která kraluje své kategorii. Jde o jeden z nejhranějších titulů vůbec a přední hru v e-sportu. Za „LoLkem“, jak se hře přezdívá, stojí studio Riot Games. To nyní oznámilo expanzi na mobilní platformy včetně iPhonů a iPadů.

MOBA – Multiplayer Online Battle Arena, hra pro více hráčů na bitevním poli, ve které týmy bojují proti sobě, a každý hráč ovládá zvoleného hrdinu. Cílem je zničit základnu soupeře. Hra vyžaduje znalosti o hrdinech jejich schopnostech, taktické uvažování a mnohé další.

E-Sport – elektronické sporty, neboli utkání, soutěže, mistrovství v počítačových hrách.

Verze pro mobilní zařízení ponese název League of Legends: Wild Rift a půjde o přizpůsobenou verzi velkého LoLka pro mobilní zařízení. Vývojáři upravili zejména ovládání, aby hra zůstala věrná své dynamické hratelnosti. Wild Rift bude mít také upravenou menší herní mapu a zápas bude trvat mezi 15 – 20 minutami.

Nejde o totožnou hru, ale o titul na míru mobilním platformám

Wild Rift tak není přímým portem z PC / Mac platforem, ale jde o hru vyvíjenou s ohledem na specifika mobilních platforem.

Zvěsti o příchodu Lolka na mobilní platformy trvaly už dlouho. Mezitím se šance chopily konkurenční tituly, které více nebo méně úspěšně napodobují dynamický a taktický herní styl.

Riot doufá, že se přidá k dalším úspěšným studiím, kterým se vstup na mobilní platformy vyplatil. Jmenujme veleúspěšné hry, jako jsou Fortnite, PUBG anebo Call of Duty, které zaznamenaly obrovský úspěch.

League of Legends: Wild Rift má přijít v průběhu roku 2020 s tím, že předregistrace v Google Play jsou spuštěny už nyní.

League of Legends smartphone
.