Zavřít reklamu

V průběhu minulého týdne vydalo vývojářské studio Activision očekávanou hru Call of Duty: Mobile pro iOS a Android. Jak dokazují první čísla, kultovní střílečka zaznamenala na displejích smartphonů a tabletů nebývalý úspěch a stala se tak vůbec nejúspěšnější mobilní hrou z hlediska statistik za jediný týden. Během sedmi dní si totiž titul stáhlo přes 100 milionů hráčů, což je vůbec nejvíce v historii mobilních platforem.

Call of Duty: Mobile si tak vede o poznání lépe než jeho přímí konkurenti. Srovnatelné tituly jako Fornite a PUBG zaznamenaly v průběhu prvního týdne 22,5 milionu, respektive 28 milionů stažení. Pravděpodobně doposud nejpopulárnější Mario Kart Tour vygeneroval v průběhu prvního týdne 90 milionů stažení a Nintendu vydělal 12,7 milionu dolarů.

Statistiky zveřejnila analytická společnost Sensor Tower, která mimo jiné nabízí i pohled na to, jak si hra vede na jednotlivých platformách. Konkrétně na iOS zaznamenalo mobilní Call of Duty už 56,9 milionu stažení, na Androidu pak 45,3 milionu. Nejvíce hru stahují ve Spojených státech (17,3 milionu stažení), následuje Indie (13,7 milionu) a na třetím místě je Brazílie (7,1 milionu).

Ačkoli je hra zdarma, nabízí řadu in-app nákupů, prostřednictvím kterých stihli hráči utratit už miliony dolarů. I v tomto ohledu vede iOS, kde hra za sedm dní vývojářům vygenerovala 9,1 milionu dolarů. Uživatelé Androidu pak skrze mikrotransakce utratili 8,3 milionu dolarů. Pro srovnání, Fortnite během prvního týdne vydělal 2,3 milionu dolarů a PUBG pouze 600 tisíc dolarů.

Call of Duty: Mobile je ke stažení v App Store. Láká hlavně na multiplayer, kvalitní grafické zpracování, několik herních módů a také na ikonické mapy, známé z PC verzí hry. Kompatibilní je s iPhonem 5s nebo novějším, případně iPadem Air/iPadem mini 2 a novějším. K instalaci vyžaduje 1,5 GB volného místa v úložišti.

Už jste Call of Duty: Mobile vyzkoušeli? Dejte nám vědět do komentářů, jak se vám hra líbí.

Call of Duty Mobile
.