Zavřít reklamu

V dnešní době najdeme už jen relativně málo fanoušků klasických telefonních hovorů. Moderní technologie nám totiž přinášejí zajímavé alternativy, kdy můžeme pohodlně sáhnout například po iMessage, WhatsApp, Facebook Messenger a dalších komunikačních platformách a dané osobě zaslat buďto textovou nebo hlasovou zprávu. Tímto způsobem tak navíc nikoho neobtěžujeme a dáváme druhé straně čas na promyšlení odpovědi. V některých ohledech jsou ale telefonní hovory nenahraditelné. Nový koncept od designéra Dana Malla proto vykresluje nesmírně zajímavou funkci, díky které by zmiňované hovory mohly být o něco málo příjemnější.

Největším problémem je, že když vám někdo volá, tak prakticky nemusíte nutně vědět, o čem tento telefonát bude a jaké téma s vámi druhá strana potřebuje prodiskutovat. To může být obzvláště skličující v momentech, kdy vám volá cizí číslo. Přesně proto designér přišel se zajímavým nápadem, který údajně napadl jeho ženu. Ta si vyprosila funkci, díky které by iPhone dokázal informovat o tom, proč druhá strana vlastně volá. Jak to ale udělat?

Důvod hovoru: Skvělá možnost, nebo zbytečnost?

Jak můžete na níže přiloženém snímku vidět, v praxi by podobná funkce fungovala poměrně jednoduše. Jakmile by vám někdo volal, tak by se na obrazovce zároveň objevil i důvod samotného hovoru. Vy byste se tak mohli ihned rozhodnout, zdali jej přijmete či nikoliv. Volající by jednoduše před začátkem hovoru napsal zmiňovaný důvod, který by se následně druhé straně promítl přímo na displeji. Podobná funkce je rozhodně na první pohled nesmírně zajímavá. Osobně si dokážu představit její využití například v momentech, kdy se věnuji nějaké činnosti a začne mi volat někdo známý. V takovém okamžiku ale nemohu tušit, zdali volá „jen z nudy“, nebo něco skutečně potřebuje vyřešit, a proto musím na chvíli danou činnost, například práci, odložit a zjistit víc zvednutím hovoru. Tento problém by díky takovéto funkci kompletně odpadl.

Na druhou stranu bychom se bez něčeho takového určitě obešli. Zároveň je totiž jasné, že kdyby volal například pracovník telemarketingu, energošmejd nebo finanční poradce nabízející služby, tak by vám pravý důvod hovoru určitě nenapsal a funkci by tedy mohl zneužít. Samozřejmě to by se dalo řešit v případě, kdyby byla přístupná například jen pro kontakty daného uživatele. Zároveň je nutné zmínit, že designér s tímto konceptem přišel jen z recese, a proto s podobnou novinkou určitě nepočítejte. Na druhou stranu se však můžeme zamyslet nad tím, zdali by to nestálo za to.

.