Zavřít reklamu

Většina z fanoušků společnosti Apple si pamatuje na situace ke kterým docházelo v momentech, kdy jeden totožný produkt vyráběli dva odlišní výrobci. Dělo se tak jak v případě některých LTE modemů, tak v minulosti také v případě procesorů. Tehdy šlo o TSMC a Samsung a velice rychle se přišlo na to, že jeden z čipů je vyrobený o něco lépe než ten druhý. Nyní to vypadá, že k podobnému srovnávání bude moci docházet i letos. A týkat se to bude OLED displejů.

Podle zahraničních zpráv je totiž společnost LG téměř hotova se svými přípravami pro zahájení produkce OLED panelů, které by měla dodávat společnosti Apple pro jeden z letošních iPhonů. Podle dosavadních informací bude LG vyrábět a dodávat displeje pro většího nástupce iPhonu X, čímž by měl být model s 6,5″ OLED displejem. Samsung naopak zůstane věrný výrobě původního 5,8″ OLED displeje, který si svou premiéru odbyl v současné verzi iPhonu X.

Společnost LG by měla v této počáteční fázi produkce pro Apple vyrobit až 4 miliony OLED panelů. To není nikterak závratné číslo vzhledem k celkovým objemům prodejů, které se od letošních novinek očekávají. I tak jde o veledůležitý prvek především kvůli vyjednávací pozici Applu se Samsungem. Cupertinská společnost už totiž nebude na Samsungu existenčně závislá a i díky konkurenci ve formě LG by mohlo dojít ke snížení nákupní ceny za jeden OLED panel. U současné vlajkové lodi to byly právě displeje, díky kterým je iPhone X nejdražším iPhonem v historii Applu. Krátce po zahájení prodejů se objevovaly informace o tom, že Apple Samsungu platí více než 100 dolarů za jeden vyrobený panel.

Větší konkurence je zcela jistě fajn, ať už z pohledu Applu, který by mohl ušetřit na výrobních nákladech, tak z pohledu zákazníka, který by mohl ušetřit díky levnějšímu iPhonu, který kvůli nižší výrobní ceně nebude muset být tak drahý. Otázkou zůstává, jak na tom kvalita OLED panelů od LG bude. Displeje od Samsungu jsou špičkou ve své kategorii, LG mělo naopak s OLED displeji v loňském roce relativně problémy (poměrně rychlý burn-in v Pixelu 2. generace). Snad nenastane situace, kdy budou displeje nových iPhonů rozpoznatelné kromě své velikosti také v kvalitě zobrazení a podání barev. To by uživatele příliš nepotěšilo…

Zdroj: Macrumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více