Zavřít reklamu

Apple prozradil nové informace ohledně otevření kamenných obchodů. Cupertinská společnost momentálně odhaduje, že by se Apple Story mohly otevřít v první polovině dubna. Apple zavřel celkově 467 obchodů po celém světě. Jedinou výjimkou je Čína, kde již obchody fungují normálně, protože v Číně dostali pandemii koronaviru pod kontrolu.

Už v pondělí se poprvé začalo spekulovat nad tím, že se Apple obchody otevřou v polovině dubna. Server Cult of Mac citoval nejmenovaného zaměstnance. Později server Bloomberg získal email zaměstnancům od Deirde O’Brienové, která je od minulého roku senior viceprezidentkou pro maloobchod a lidské zdroje. V něm bylo potvrzeno, že Apple nyní počítá s otevřením Store v polovině dubna.

„Všechny naše obchody mimo Čínu znovu postupně otevřeme. V tuto chvíli očekáváme, že některé obchody budou otevřeny v první polovině dubna. Záležet bude ale na momentálních podmínkách v oblasti. Budeme poskytovat nové informace pro každý obchod zvlášť, jakmile budeme znát přesná data,“ stojí v emailu zaměstnancům.

Šéf Applu oznámil již 14. března uzavření Apple Store po celém světě kvůli pandemii koronaviru. Zároveň potvrdil, že zaměstnanci Apple Store dostanou klasickou výplatu, jak kdyby normálně pracovali. Deirda O’Brienová na závěr ještě zmínila, že společnost bude v práci z domova pokračovat minimálně do 5. dubna. Poté Apple uvidí, jak je na tom situace v jednotlivých státech a uzpůsobí tomu i práci.

V posledních letech se pohybuje hlavně v blízkosti chytrých telefonů. Nevadí mu však ani ostatní technologie od počítačů po chytrou domácnost. Ve volném čase si rád zahraje nějakou tu hru, ideálně od Blizzardu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.