Zavřít reklamu

Na sídlo firmy Apple jsme mohli z výšky nahlížet ještě dlouho předtím, než vůbec bylo dokončeno. Lidé s drony Apple Park natáčí pravidelně a na YouTube jdou desítky videí. Dnešní video je však specifické v tom, že ukazuje Apple Park i s okolím v době karantény kvůli probíhající pandemii nového koronaviru. Apple z velké části přešel na práci z domova a nám se tak díky tomu naskýtá možnost podívat se na zajímavé záběry sídla, kde téměř nikdo není.

Video pochází od Duncana Sinfielda, který Apple Park natáčel již během výstavby. V dnešním videu můžeme vidět pohled na sídlo společnosti, Steve Jobs Theatre i cupertinské okolí v době, kdy se tam téměř nikdo nenachází. Areál sídla je téměř opuštěný, návštěvnické centrum je uzavřené. Celá oblast Santa Clara, kde spadá i Cupertino, je v karanténě minimálně do 7. dubna. Otevřené jsou pouze nejdůležitější obchody a instituce. Zavřené tak zůstávají i Apple obchody.

Apple se také rozhodl bojovat s koronavirem a kromě finanční pomoci, společnost darovala i zdravotnické potřeby po celém světě. Podobně zareagoval i například Facebook, Tesla anebo Google.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více