Zavřít reklamu

Parallels Desktop ve verzi 17.1 pro Mac nabízí vylepšenou podporu pro virtualizaci Windows 11. Prostřednictvím výchozí implementace modulů vTPM přidává stabilitu nejen pro minulé ale i budoucí počítače. Novinka je už také plně odladěna pro plánovanou aktualizaci macOS na nejnovější verzi Monterey. 

Zavedením výchozí podpory pro vTPM (Virtual Trusted Platform Module neboli důvěryhodná virtuální platforma) nabízí Parallels automatickou kompatibilitu Windows 11 s počítači Mac používající procesory Intel, stejně jako ty s Apple Silicon čipem. Dosud bylo nutné pro ARM zařízení Applu používat Insider Preview buildy verze Windows 11.

Kromě tohoto umožňuje verze 17.1 svým uživatelům instalovat Parallels Tools do virtuálního počítače ‌macOS‌ na Apple ‌M1‌ počítačích a používat integrovanou funkci kopírovat a vložit mezi virtuálním systémem a primárním macOS. Výchozí velikost disku „virtuálního počítače“ byla také zvýšena z 32 GB na 64 GB. Nová verze pak potěší také hráče, protože vylepšuje grafiku pro několik her běžících pod Windows na Macu, tedy konkrétně World of Warcraft, Age of Empires 2 Definitive Edition, Tomb Raider 3, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Mount & Blade II: Bannerlord nebo World of Tanks.

Podívejte se, jak Windows 11 vypadá:

Zároveň byla přidána podpora pro VirGL, která umožňuje systému Linux 3D akceleraci přinášející vylepšení vizuálního výkonu, a také používání protokolu Wayland na virtuálních počítačích Linux. Nová licence Parallels Desktop stojí 80 EUR, pokud přecházíte ze starší verze, vyjde vás na 50 EUR. Pro vývojáře je pak připraveno předplatné v ceně 100 EUR za rok. Kupovat můžete na webu Parallels.com.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více