iWant

Tip na hru: Pigments aneb audiovizuální zážitek, u kterého si odpočinete

iWant

Originálních a zábavných aplikací a her od nezávislých vývojářů najdeme na trhu nepřeberné množství. Ty největší klenoty jsou ale pohřbené pod spoustou mainstreamových titulů, a většinou nám zabere spoustu času, než vůbec na nějakou zajímavou narazíme. Jedním takovým menším klenotem je i hra Pigments.

Jedná se o velmi zábavný titul s krásnou audiovizuální stránkou, který vám pomůže ulevit každodennímu stresu. V řadách spojujete dvě základní barvy a tvoříte tak sekundární barvy, které následně spojujete dohromady a za jejich odstranění získáváte body. Za získané body si můžete pořídit až tři vylepšení, jež vám nepatrně prodlouží herní dobu. Můžete si nakoupit vteřiny navíc, vybrat si patnáct políček, které se okamžitě přemění na sekundární barvu nebo si nechat deset políček náhodně změnit na lepší výběr primárních barev. K jejich zakoupení ale potřebujete dostatečný počet bodů, který lze získat hraním časových herních režimů. Hra totiž nenabízí in-app nákupy. Nepřítomnost někdy až otravných mikrotransakcí je zde tedy malým bonusem.

Na výběr máte ze tří herních režimů. V časovaném režimu začínáte s šedesáti vteřinami a podle toho, kolik políček dokážete do určeného limitu uvolnit, tolik se vám připíše bodů. V druhém módu můžete vyzvat kamaráda, kde oba získáte stejný vzor hrací plochy, a musíte prokázat vaše schopnosti opět v časovém limitu šedesáti vteřin. Třetí a poslední mód je nazvaný Zen, a jak název může napovídat, v tomto režimu nenajdete žádný časový limit. Můžete si tedy hrát jak dlouho chcete. Jedinou nevýhodou Zen módu je, že nezískáváte body potřebné k nákupu vylepšení.

Vyzdvihnout si určitě zaslouží příjemná vizuální stránka a jednoduché ovládání, kdy celou hru navigujete pouze svými gesty. Velmi čistý artistický design poté doplňuje příjemná a uklidňující hudba. Pokud tedy hledáte aplikaci, u které můžete na chvíli tzv. „vypnout“, Pigments byste určitě neměli přehlédnout.

Pigments si můžete stáhnout z App Storu zcela zdarma. Aplikace je kompatibilní ze zařízeními iPhone, iPad a iPod Touch a vyžaduje iOS 6.0 nebo novější. Aplikace neobsahuje češtinu, ovšem díky jejímu jednoduchému ovládání se v ní zorientují i méně zdatní angličtináři.