Zavřít reklamu
iWant

Loňské iPady trápí kuriózní problém, některým uživatelům se na displeji objevil světlý bod

iWant

Jak se zdá, Apple se potýká s dalším hardwarovým problémem, jež se týká iPadů. Po velmi křehkých a snadno ohebných iPadech Pro z letošního roku, se na webu objevuje čím dál tím více příkladů loňských iPadů Pro, které trpí jedním a tím samým problémem s displeji.

Uživatelé v posledních týdnech upozorňují na to, že nemalá část iPadů Pro z loňského roku, trpí specifickou vadou na zobrazovacím panelu. U postižených zařízení se na displeji, zhruba několik centimetrů nad Home Buttonem, začíná objevovat světlá skvrna. Ta je o poznání světlejší než okolní části displeje a mnohým uživatelům tak znepříjemňuje život.

Úplně první zmínky o tomto problému pochází z dubna, od té doby se sporadicky objevily další problémová zařízení s tím, že největší frekvence nových případů je z několika posledních týdnů.

Na první pohled to vypadá, jako by v onom konkrétním místě došlo k bodovému zvýšení jasu obrazu. Světlý flek je viditelný téměř okamžitě, obzvláště při zobrazování světlé barvy. Postižení uživatelé, jejichž iPad Pro byl v záruce, se dočkaly opravy zařízení. Pokud tedy nějaký loňský model máte a něco podobného se vám děje také, reklamace by měla vše vyřešit.

Zatím není jasné, jestli můžeme očekávat podobné problémy i u nových iPadů Pro. Přeci jenom jsou na trhu zhruba tři měsíce. Pokud i oni mají nějakou specifickou vadu displeje, začne se objevovat o něco později. Nic to však nemění na tom, že v poslední době jde o další problém s hardwarem společnosti Apple. Tedy o něco, co dříve nebylo zas až tak obvyklé. Těch přešlapů začíná být v posledních měsících poměrně dost…

Zdroj: Macrumors