Zavřít reklamu

Je to pár dnů nazpět, co jsem vyměnil svůj tehdejší 13″ MacBook Pro bez Touch Baru za nejnovější 16″ MacBook Pro s Touch Barem. Tak moc jsem se na Touch Bar těšil a říkal jsem si, že jej začnu využívat na 100 %. Zkráceně řečeno, v mém případě jsem se (nejspíše) mýlil. Bohužel jsem zjistil, že si s Touch Barem asi rozumět nebudu. Nejvíce mě bohužel štve, že při psaní článků, a nejen nich, o Touch Bar jednoduše „zadrhávám“, a tak provádím akce, které nechci. Rozhodl jsem se tedy, že Touch Bar využívat nebudu, nechám si na něm zobrazené funkční klávesy a v případě, kdy to budu potřebovat, stisknu tlačítko Fn a zobrazím Control Strip.

Na druhou stranu mi ale bylo velmi líto, že Touch Bar prakticky vůbec nevyužívám. Rozhodl jsem se tedy najít nějakou aplikaci, která by pro mě mohla mít smysl, a která by pro mě mohla být užitečná. Těchto aplikací jsem našel hned několik, mezi nimi dokonce i aplikaci, která dokázala Touch Bar úplně deaktivovat, dokud nestisknete klávesu Fn. Pak jsem však narazil na aplikaci s názvem Pock. Jestli se vám zdá název Pock lehce podobný názvu Dock, tak věřte, že se nejedná o náhodu. Pock totiž dokáže „přenést“ Dock z vašeho MacBooku přímo do Touch Baru. Kromě toho nabízí nespočet dalších funkcí – například zobrazení rozhraní pro přehrávání hudby skrze Apple Music či Spotify, a další. Uživatelé starších MacBooků Pro, které nemají fyzickou klávesu Esc, navíc ocení fakt, že si mohou v Pock nechat Escape zobrazovat pořád. Nemusí proto v aplikacích podržet Fn, aby se jim klávesa Escape zobrazila.

pock touch bar

Pokud se pro vyzkoušení aplikace Pock rozhodnete, tak je postup instalace naprosto klasický a jednoduchý, jako u ostatních aplikací. Po stažení stačí Pock přesunout do složky Aplikace, odkud ji spusťte. Po spuštění se v horní liště obrazovky objeví ikona aplikace Pock, s jejíž pomocí si jej můžete nastavit. Pokud klepnete na první možnost Preferences, můžete si v sekci General nastavit zobrazování malého Control Stripu v pravé části Touch Baru, společně s možností pro hledání aktualizací, či spuštění po přihlášení. V sekci Dock Widget poté najdete možnosti pro skrytí aplikace Finder v Touch Baru, či zobrazení pouze spuštěných aplikací, a další. V sekci Status Widget si poté můžete nastavit, jak se bude chovat a zobrazovat Status Widget, tak stejně si můžete nastavit i Control Center Widget a Now Playing Widget.

Pokud vám nevyhovuje aktuální rozpoložení Touch Baru po aktivaci aplikace Pock, tak se nemusíte ničeho bát – rozložení lze samozřejmě upravit. Stačí, abyste v horní liště klepnuli na ikonu Pock, a poté z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Cusotmize… Tímto se přesunete do rozhraní pro úpravu Touch Baru v rámci aplikace Pock. Ovládání je v tomto případě úplně stejné, jako v případě ostatních aplikací. Vše ovládáte kurzorem – pokud chcete něco do Touch Baru přidat, stačí onen prvek vzít a kurzorem jej přesunout do Touch Baru. V případě, že chcete z Touch Baru něco odstranit, tak opět stačí kurzorem „najet“ do Touch Baru, prvek vzít a přetáhnout jej pryč. Možností pro úpravy Touch Baru pomocí aplikace Pock je opravdu mnoho a pokud si na Touch Bar stejně jako já nemůžete zvyknout, tak byste měli dát aplikaci Pock zcela jistě šanci. A pokud se vám bude líbit, nezapomeňte podpořit vývojáře a napsat nám do komentářů, zdali vám aplikace vyhovuje, či nikoliv.

.