Zavřít reklamu

Včera se na našem magazínu objevil článek o aplikaci Pock, která dokáže proměnit Touch Bar vašeho MacBooku Pro na dotykový Dock. Tato aplikace se hodí především pro uživatele, kteří nevidí v klasickém využití Touch Baru smysl, a spíše je jim Touch Bar na obtíž, než aby byl užitečný. Pokud však patříte mezi uživatele, kteří mají Touch Bar rádi a zvykli jste si na něj, tak vás možná i přesto trošičku mrzí fakt, že po klepnutí na jeho plochu nedostanete žádnou odezvu o tom, že jste tak učinili. A přesně tohle řeší aplikace Haptic Touch Bar.

Jak už můžete z názvu aplikace tušit, tak se Haptic Touch Bar stará o přidání haptické odezvy po klepnutí na Touch Bar. Bohužel, MacBooky nedisponují žádným vibračním motorkem či Taptic Enginem, jako například jablečné telefony. I tak lze ale haptickou odezvu na MacBoocích přehrát, a to pomocí trackpadu. Když totiž prstem trackpad stisknete, tak onen zvuk není úplně tak způsoben samotným kliknutím, ale určitou formou haptické odezvy. A právě tuto haptickou odezvu umí při stisknutí Touch Baru „rozeznít“ aplikace Haptic Touch Bar. V případě, že byste tedy chtěli Touch Baru přidat určitou formu haptické odezvy, tak této aplikaci určitě dejte šanci. Odezva sice není úplně přirozená, jelikož „nepochází“ z Touch Baru, ale z trackpadu, avšak i tak může někomu vyhovovat.

Prohlédněte si koncept Magic Keyboard s Touch Barem:

Aplikace Haptic Touch Bar je dispozici zdarma na prvních 14 dní, poté si ji musíte zakoupit. Jakmile aplikaci stáhnete, tak ji stačí rozbalit z archivu ZIP, přesunout do složky Aplikace, a poté ji spustit. V samotné aplikaci si můžete nastavit hned několik různých nastavení, ke kterým se dostanete kliknutím na ikonu aplikace v horní liště. Kromě aktivace haptické odezvy si můžete nastavit také její sílu. K dispozici je také funkce, díky které se po stisknutí Touch Baru přehraje určitýzvuk. Nastavit si můžete také další rozšířené funkce aplikace, společně s možností pro automatické spuštění po přihlášení. Pokud se vám aplikace během zkušební doby zalíbí, můžete si ji zakoupit za 4,99 dolarů.

.