Zavřít reklamu

Včera se na našem magazínu objevil článek o aplikaci Pock, která dokáže proměnit Touch Bar vašeho MacBooku Pro na dotykový Dock. Tato aplikace se hodí především pro uživatele, kteří nevidí v klasickém využití Touch Baru smysl, a spíše je jim Touch Bar na obtíž, než aby byl užitečný. Pokud však patříte mezi uživatele, kteří mají Touch Bar rádi a zvykli jste si na něj, tak vás možná i přesto trošičku mrzí fakt, že po klepnutí na jeho plochu nedostanete žádnou odezvu o tom, že jste tak učinili. A přesně tohle řeší aplikace Haptic Touch Bar.

Jak už můžete z názvu aplikace tušit, tak se Haptic Touch Bar stará o přidání haptické odezvy po klepnutí na Touch Bar. Bohužel, MacBooky nedisponují žádným vibračním motorkem či Taptic Enginem, jako například jablečné telefony. I tak lze ale haptickou odezvu na MacBoocích přehrát, a to pomocí trackpadu. Když totiž prstem trackpad stisknete, tak onen zvuk není úplně tak způsoben samotným kliknutím, ale určitou formou haptické odezvy. A právě tuto haptickou odezvu umí při stisknutí Touch Baru „rozeznít“ aplikace Haptic Touch Bar. V případě, že byste tedy chtěli Touch Baru přidat určitou formu haptické odezvy, tak této aplikaci určitě dejte šanci. Odezva sice není úplně přirozená, jelikož „nepochází“ z Touch Baru, ale z trackpadu, avšak i tak může někomu vyhovovat.

Prohlédněte si koncept Magic Keyboard s Touch Barem:

Aplikace Haptic Touch Bar je dispozici zdarma na prvních 14 dní, poté si ji musíte zakoupit. Jakmile aplikaci stáhnete, tak ji stačí rozbalit z archivu ZIP, přesunout do složky Aplikace, a poté ji spustit. V samotné aplikaci si můžete nastavit hned několik různých nastavení, ke kterým se dostanete kliknutím na ikonu aplikace v horní liště. Kromě aktivace haptické odezvy si můžete nastavit také její sílu. K dispozici je také funkce, díky které se po stisknutí Touch Baru přehraje určitýzvuk. Nastavit si můžete také další rozšířené funkce aplikace, společně s možností pro automatické spuštění po přihlášení. Pokud se vám aplikace během zkušební doby zalíbí, můžete si ji zakoupit za 4,99 dolarů.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.