Zavřít reklamu

Skvělých aplikací pro Touch Bar, který se vyskytuje u nejnovějších MacBooků Pro, je doopravdy hodně. Proto jsem se rozhodl z nejlepších aplikací pro Touch Bar udělat takový miniseriál. V minulých článcích jsme se věnovali například aplikaci Pock, která dokáže přenést Dock do vašeho Touch Baru, anebo aplikaci Haptic Touch Bar, díky kterého jste si mohli nastavit haptickou či zvukovou odezvu Touch Baru. Na internetu se v posledních dnech objevila aplikace Bar None, kterou využijí všichni uživatelé, kteří často prstem při psaní omylem provádí akce na Touch Baru.

Aplikace Bar None pochází od vývojáře, který se k aplikaci vyjádřil velmi jednoduše. Dle jeho slov se jedná o aplikaci, která dělá jen jednu jedinou věc a dělá ji dobře. Možná i kvůli tomu se vývojář rozhodl, že aplikaci nebude dále nijak vyvíjet, ani k ní nebude poskytovat žádnou podporu. Pokud se pro instalaci aplikace rozhodnete, tak je postup aktivace velmi jednoduchý. Prvně je nutné, abyste stažený ZIP soubor po stažení otevřeli, a poté samotnou aplikaci přesunuli do složky Aplikace. Jakmile tak učiníte, tak Bar None stačí spustit. Po spuštění už není třeba v rámci aplikace prakticky nic nastavovat – stačí, abyste jen dole zaškrtnuli možnost pro automatické spuštění aplikace po přihlášení. V aplikaci tedy už není třeba nic jiného nastavovat, avšak určitá nastavení musíte provést v systému.

bar none

Aby vám Bar None fungoval tak, jak má, tak v levém horním rohu obrazovky prvně klepněte na ikonu  a z rozbalovacího menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému… Poté, co tak učiníte, tak se zobrazí nové okno s předvolbami, ve kterém klepněte na možnost Klávesnice. Zde se přesvědčte, že se v horním menu nacházíte v sekci Klávesnice. Pak už jen stačí, abyste níže v menu vedle textu Na Touch Baru zobrazit vybrali možnost F1, F2 atd., v menu níže vedle textu Stisknutím klávesy Fn si poté zvolte takové zobrazení, které se má zobrazit. Po tomto nastavení už je aplikace Bar None funkční a kdykoliv se nyní dotknete Touch Baru, tak nebude reagovat. Abyste mohli určité akce na Touch Baru provádět, tak je nutné stisknout klávesu Fn, a až poté začít s Touch Barem pracovat. Bar None je tedy perfektní aplikace, kterou ocení nespočet různých uživatelů.

.