Zavřít reklamu

AirTag je skvělé zařízení, pokud něco ztratíte a hledáte, a nebezpečné zařízení, pokud s ním chcete někoho sledovat. Tedy předpokládejme, že to dělat nebudete, ale pokud vás zajímá, jak vypadá jeho hledání na platformě Android, vyzkoušeli jsme to za vás. 

Když se s vámi pohybuje cizí AirTag a vlastníte iPhone, přijde vám notifikace se zobrazením mapy, kde všude vás „pronásleduje“. U Androidu tato funkcionalita přítomna není, a pokud jeho uživatel trpí paranoiou, může si z Google Play nainstalovat aplikaci Detektor sledování, kterou vyvinul právě Apple a má jim pomoci od nechtěného sledování AirTagy. Tedy teoreticky.

Jak aplikace vypadá a jak se chová, jsme vám již přinesli v samostatném článku. Tehdy jsme ale neměli poblíž žádný AirTag, který by aplikace našla, což se nyní změnilo. Máme hned dva, ale jejich hledání může být trošku oříšek. Po typickém vzoru Androidu totiž nešlape vše tak, jak byste si představovali. Zde je ale otázka, zda je to chyba Googlu, Samsungu nebo Applu. Aplikaci jsme používali s telefonem Samsung Galaxy S21 FE 5G.

Jak na Androidu najít AirTag 

Jak najít AirTag na Androidu jsme tedy podrobně popisovali zde. Pokud tedy váš Android telefon nějaký AirTag najde, zobrazí vám jej jako Neznámá položka AirTag. Může to být trošku problém, pokud vám jich ukáže několik, kdy se všechny jmenují právě stejně. Jednu si tedy rozkliknete, abyste jej lépe lokalizovali a dáte Přehrát zvuk.

Normálně byste čekali, že se po tomto začne AirTag ozývat a vy jej lépe najdete, ať už je schovaný kdekoli. V našem testu se tak ale nestalo, a to ani u jednoho lokalizovaného AirTagu. Zavření aplikace a opětovné hledání nepomohlo. Naštěstí jsme ale věděli, kde se AirTag nachází, a tak jsme mohli postoupit dál, aniž bychom okolí složitě prohledávali. 

Vyjma nabídky přehrát zvuk vám totiž aplikace ukazuje i nabídky Pokyny pro deaktivování, kdy je vám následně ukázán postup otevření AirTagu a vyjmutí jeho baterie, čímž jej odstavíte od zdroje energie a tím jej tedy definitivně zaříznete. Druhá nabídka je Informace o tomto sledovači předmětů. Pokud se tedy k AirTagu s telefonem s aktivním NFC přiblížíte, můžete si zobrazit podrobnosti o něm v internetovém prohlížeči. V něm uvidíte sériové číslo AirTagu a také poslední trojčíslí telefonního čísla, které používá osoba vlastnící AirTag.

Toto je právě důležité. Sériové číslo je totiž registrováno s osobou, která jej aktivovala, a pokud jde o trestnou činnost a vy ji nahlásíte policii, tak právě skrze toto sériové číslo ta zjistí, kdo jej vlastní. A pokud si říkáte, že předplacené karty nevysledují, tak to není úplně tak pravda. Tam, kde se totiž dají předplacené karty koupit, jsou obvykle i kamery. Právě s jejich pomocí lze kupujícího popřípadě identifikovat i díky tomu, že se vedou registry, na kterém místě byla jaká SIM karta prodána a v jaký čas. Pokud tedy nejsou kamery v trafice, budou někde kolem. Máte-li tedy zálusk na to někoho stalkovat, raději si to rozmyslete. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Opäť ako pri článku o používaní AirPods na Androide. Z akého dôvodu by som AirTag používal na Androide a hlavne na Samsungu? Ide Vám o vyvolanie flame v diskusii?

    Odkaz pre Androidových frustrovaných užívateľov. Apple sa nechváli tým že by vedel hľadať tagy iných výrobcov, takze prečo by ich hľadal? Tak ako o sebe vyhlasuje združenie trpiteľov Googlovských paškvilov, ako je Android, kde vždy všetko funguje polovičato. A užívateľ je reklamný panák s ich príveskom v ruke 🤷🏻‍♂️🤦‍♂️

    Tak autor komentuje situaci, kdy má někdo android. A někdo ho sleduje airtagem. Google vydal aplikaci jak to zařízení lokalizovat a identifikovat. To se asi snaží autor otestovat a jak se ukazuje, nefunguje to moc dobře.

celý text

Čtěte více.