Zavřít reklamu

AirPody patří momentálně mezi jedny z nejoblíbenějších produktů. Bezdrátová sluchátka od Applu byla oblíbená již po uvedení jejich první generace, avšak s příchodem té druhé, a také s příchodem AirPods Pro, spokojených majitelů přibývá. Potvrzuje to také fakt, že Apple musel nečekaně zvýšit výrobu nejnovější verze, jelikož vyrobené kusy jednoduše nestačily. I mistr tesař se ale někdy utne, což platí i u AirPodů – čas od času se můžete setkat s tím, že jedno ze sluchátek nemusí fungovat. Jak lze tento problém vyřešit?

Většinou za to může Bluetooth

Vě většině případů za nefunkčnost jednoho z AirPodů může právě Bluetooth. Tato technologie je samozřejmě velmi spolehlivá a společně s novými verzemi se funkčnosti a vlastnosti Bluetooth neustále zlepšují, občas však ale dojde k selhání, což dokáže vyústit v nefunkční AirPod. Často také záleží na tom, mezi kterými zařízeními se s AirPody přepínáte. Většinou nebývá problém s přepojováním AirPodů z iPhonu na iPad, problémy se častěji objevují u méně „populárních“ zařízení od Applu, jako je třeba Apple TV.

Rychlé řešení

Vzhledem k tomu, že AirPods disponují senzorem vložení do ucha, tak můžete využít jednoho rychlého řešení, které často nefunkční AirPod probudí. Stačí, abyste si obě sluchátka vytáhli z uší a několik sekund počkali, dokud nepřestanou hrát. Jakmile tak učiníte, tak si zkuste AirPody opět do uší vložit. Pokud vám tento postup nepomohl, tak se přesuňte do další části tohoto článku.

AirPods grass FB

Další řešení

Osobně často používám jen jeden AirPod, což znamená, že se vybíjí baterie pouze v něm. Ve finále se tedy může stát, že se jeden z vašich AirPodů úplně vybije, zatímco ten druhý může mít 100 % nabité baterie. Právě vybití může často zapříčinit to, že funguje jen jeden AirPod, namísto obou. Abyste zjistili, zdali jsou AirPody nabité, tak je stačí umístit do nabíjecího pouzdra. Pokud se dioda rozsvítí oranžově, tak to znamená, že jsou AirPody vybité a měli byste je nechat nabít. V opačném případě se zobrazí zelená diodaAirPody jsou nabité a není potřeba je dobíjet.

Pokud chcete zobrazit přesný stav nabití baterie, tak AirPody vložte do jejich pouzdra, které poté zavřete. Pouzdro s AirPody přibližte k vašemu iPhonu či iPadu, a poté otevřete víko. Na displeji iPhonu se zobrazí přesný stav nabití v procentech, pomocí čehož se můžete přesně ujistit, zdali jsou AirPody nabité, či nikoliv. Pokud jste přesvědčení o tom, že jsou AirPody včetně pouzdra nabité, ale i přesto se jeden AirPod stále nepřehrává, tak pokračujte k dalšímu kroku.

stav nabití airpods

Zapomenout zařízení

Pokud jsou AirPody nabité, ale i přesto jeden z nich nefunguje, tak můžete vašemu iPhonu říct, aby na ně „zapomněl“. Tímto postupem dojde ke kompletnímu odpárování AirPodů od iPhonu. Pro provedení tohoto postupu se ujistěte, že jsou vaše AirPody připojené k iPhonu, a poté přejděte do Nastavení, kde klikněte na sekci Bluetooth. V seznamu zařízení najděte vaše AirPody a klikněte u nich na tlačítko i v kroužku. Zde už poté stačí, abyste stisknuli tlačítko Ignorovat a tuto možnost potvrdili. Poté vraťte AirPody do jejich pouzdra, a to poté na 30 sekund zavřete.

Nyní musíte provést reset celých AirPodů. Toho docílíte tak, že na těle pouzdra najdete tlačítko, a to podržíte do té doby, dokud nezačne dioda pouzdra blikat bílou barvou. Poté stačí, abyste se opět přesunuli na váš iPhone a provedli nové párování AirPodů. Sluchátka se při tomto párování budou jevit jako úplně nová, jako kdyby ještě nikdy nebyla připojená k iPhonu. Po připojení už byste se měli s přehráváním pouze jednoho AirPodu zbavit. Pokud vám ani tento postup nepomohl, tak je nejspíše problém v hardwaru AirPods a měli byste je reklamovat.

.