Zavřít reklamu

Pokud už jste svůj iPhone aktualizovali na iOS 13, který je veřejně dostupný již několik dnů, tak už jistě pomalu začínáte přicházet na různé funkce a vychytávky, které tento systém nabízí. Mezi hlavní lákadlo iOS 13 patří samozřejmě tmavý mód, u něj to však ale samozřejmě nekončí. K dispozici je nespočet různých nových funkcí, které rozhodně stojí za zmínku. Mezi tyto případy patří i funkce s názvem Umlčet neznámé volající, která dokáže, jak už název napovídá, umlčet vyzvánění od uživatelů, kteří jsou pro vás neznámé. O filtrování neznámých volajících se stará Siri a dokáže rozpoznat například otravné hovory, ve kterých vám někdo nabízí nějaký produkt a popřípadě také jiná nevěrohodná čísla. Jak tuto funkci aktivovat se dozvíte v odstavci níže.

Jak v iOS 13 nastavit umlčení neznámých volajících

Na vašem iPhonu, který máte aktualizovaný na iOS 13, přejděte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže k sekci s názvem Telefon, kterou rozklikněte. Po rozkliknutí už stačí, abyste opět sjeli níže, kde už se nachází funkce s názvem Umlčet neznámé volající. Zde jednoduše stačí funkci aktivovat a o nic víc se nemusíte starat. Pokud Siri rozpozná, že číslo, které vám volá, je neznámé a nedůvěryhodné, tak ho automaticky přesměruje na záznamník. Informace o tom, že vám dotyčné číslo volalo, se zobrazí v historii volání. Při aktivaci této funkce se samozřejmě nemusíte bát, že by se vám nedovolal někdo z kontaktů, popřípadě někdo, komu už jste někdy volali.

Pokud se vám i skrze aktivaci funkce Umlčení neznámých volajících stává, že vám volá nějaké neznámé číslo, anebo osoba, o které jednoduše nechcete slyšet, tak přichází na řadu razantnější řešení. V iOS je jíž delší dobu zabudovaná funkce, pomocí které můžete konkrétní číslo zablokovat. Zablokování se volajícímu nijak neprojeví, bude se zdát, že telefon vyzvání, avšak na vaší straně se nezobrazí žádné upozornění, ani cokoliv jiného, co by vám řeklo, že vám zablokovaná osoba volala. Pokud se chcete dozvědět, jakým způsobem můžete někoho zablokovat, tak si rozklikněte článek níže.

.