Zavřít reklamu

Výkonný ředitel Applu Tim Cook se opět objevil na amerických televizních obrazovkách. V pořadu Mad Money ho zpovídal Jim Cramer, a to zejména s ohledem na poslední finanční výsledky, v nichž Apple poprvé po třinácti letech oznámil meziroční pokles výnosů. Hovořilo se ale také o produktech a chystaných novinkách kalifornského giganta.

Tim Cook se sice snaží být s ohledem na ne tak povedený kvartál co možná nejvíce optimistický a s dosaženými výsledky je prý spokojen, ale i s ohledem na pokles prodejů iPhonů, které jsou bezpochyby tahounem společnosti, zmínil, že pro své chytré telefony Apple chystá jisté inovativní prvky, jež by mohly prodeje opět zvýšit.

„Máme přichystané skvělé inovace. Nové iPhony pobídnou uživatele k přechodu ze svých starých modelů na nové. Plánujeme takové věci, bez kterých nebudete moci žít a o kterých zatím nevíte, že je potřebujete. To byl vždy záměr Applu. Dělat věci, jež obohatí lidské životy. Poté se podíváte zpět s udivením, jak jste mohli bez něčeho takové vůbec žít,“ prohlásil sebevědomě Cook.

Pochopitelně se mluvilo také o hodinkách Watch. O změnách sice Tim Cook nemluvil, ale nadějný vývoj Watch přirovnal k již téměř nepoužívaným iPodům. „Pokud se podíváte na iPod, tak nebyl zpočátku považován za úspěšný produkt, ale teď je charakterizován jako náhlý úspěch,“ zmínil šéf Applu a dodal, že s Watch jsou teprve v jisté „fázi učení“ a produkt se bude „dále zlepšovat a zlepšovat“.

„Proto si myslím, že se za pár let ohlédneme a lidé budou říkat, ‚jak jsme vůbec někdy mohli přemýšlet nad tím, jestli tyhle hodinky budu nosit?‘ Protože toho umí tolik. A pak z nich najednou bude úspěšný produkt přes noc,“ předpovídá Cook.

Po produktech se stočila řeč na aktuální situaci na burze, kterou ovlivnily právě poslední finanční výsledky. Akcie Applu totiž historicky poklesly. Jejich cena klesala celkem osm dní v řadě, což se stalo naposledy v roce 1998. Cook nicméně věří ve světlé zítřky a zejména v sílu čínského trhu. I tam sice Apple v posledním čtvrtletí zaznamenal propad, ale například vysoké tamní procento přechodů z Androidu Applu naznačuje, že se situace znovu zlepší.

Celý rozhovor Tima Cooka s Jimem Cramerem můžete zhlédnout na přiložených videích.

Zdroj: MacRumors, AppleInsider

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nevim, zatim nevidim jediny duvod o AW premyslet a cena neni faktor, ktery by me odradil. Proste me AW nicim nelakaji a jejich mizerna vydrz celou vec jen zhorsuje.

    Vtip je právě v tom, že po uvedení iPodu byste našel snadno řadu velmi podobných výroků i o něm :-) A v mnoha směrech byly pravdivé, jenže po nějakém čase se z iPodu stala úplná samozřejmost.
    Sice nejsem moc velký příznivec Tima Cooka, ale zrovna tohle přirovnání podle mého názoru trefil velmi dobře a u AW začíná být patrný podobný stav. Tedy po uvedení žádná davová hysterie (třeba s iPadem nesrovnatelné), nicméně prodeje postupně nabývají na zajímavosti a je dost reálné, že za další 1-2 roky z toho opravdu bude samozřejmost.

    V momente, kdy prisel iPhone, iPod prestal pomalu davat smysl. Prichod Apple Watch ale neresi zadny problem lepe nez iPhone, pouze pridava moznost cist notifikace i na ruce na tirenem displeji, resit je samotne vsak neni lepsi nez na telefonu. Takze podle me je to krok spatnym smerem, nebo presneji, v soucasne podobe je to krok spatnym smerem. Prodeje jsou zatim velmi smesne a Apple vi, proc je neuvadi primo, ale v kolonce ostatni.

celý text

Čtěte více.