Zavřít reklamu
iWant

Poosh – notifikace pro Safari v Mountain Lion

iWant

Na Notifikační centrum v novém OS X Mountain Lion si všichni vesměs teprve zvykáme. Někteří vývojáři ale nezahálí a již vymýšlí způsoby, jak jednu z novinek nového operačního systému co nejlépe využít. Důkazem budiž služba Poosh – systém pro posílání notifikací s pomocí prohlížeče Safari.

Český vývojář Martin Doubek naprogramoval službu Poosh jako rozšíření pro webový prohlížeč Safari, díky kterému můžete v Notifikačním centru odebírat různé notifikace, které posílají vybraní uživatelé, weby, magazíny apod. V oznamovací bublině se zobrazí nadpis, stručná zpráva a kliknutím na ni se přenesete na přiloženou webovou adresu.

Poosh si tedy lze představit jako alternativu k Twitteru nebo RSS čtečce, odkud rovněž získáváte informace o nových článcích na oblíbených serverech. Rozdíl je tu však v tom, že nemusíte sledovat žádnou aplikaci – Poosh vám doručí oznámení o novém článku (či jiné informaci) přímo ve formě oznamovací bubliny, ať se nacházíte v jakékoliv aplikaci.

Je třeba také zdůraznit, že Poosh je stále ve fázi beta, a tak jde prozatím zejména o testovací provoz. Pro nainstalování a zprovoznění Poosh je nutné mít OS X Mountain Lion, Safari 6.0 a novější, aktivní Notifikační centrum a povolené notifikace pro Safari. Jelikož funguje Poosh jako rozšíření pro zmíněný webový prohlížeč, musí být Safari pro zobrazování notifikací aktivní. Pro ty, co jablečný prohlížeč běžně používají, to zřejmě nebude žádný problém, ostatní se budou muset přizpůsobit. Vývojář nicméně přemýšlí o tom, jak případně celou službu zakomponovat přímo do systému.

Pokud jsou všechny výše zmíněné podmínky splněny, potom již jen čekáte, až vám přijde první upozornění. A jistě vás nadadá další důležitá otázka – kdo vám ho pošle? Přístup k Poosh „z tohoto směru“ mají jen vybraní uživatelé (v současné chvíli magazíny Jablíčkář a Appliště), a tak můžete v budoucnu čekat informace právě od nich.

Poosh jakožto rozšíření v Safari aktuálně neobsahuje žádné možnosti nastavení, což znamená, že pokud si nyní službu aktivujete, budete automaticky dostávat veškerá oznámení, která přes Poosh projdou. Do budoucna se však pochopitelně připravuje možnost uživatelských filtrů a výběrů vlastních odběrů.

Jak se vám líbí nový projekt Poosh využívající notifikace? Hlasujte o jeho využití na webu Jablíčkář:

[poll id=“21″]