Zavřít reklamu

Devízou jablečných produktů je nespočet užitečných předinstalovaných aplikací, ať už se bavíme o mailovém klientu, kancelářském balíčku, softwaru na streamování hudby nebo podcastů. Právě nativní Podcasty patří mezi velice slušně zpracovanou aplikaci, která navíc perfektně funguje jak na iPhonu, tak i na Macu, iPadu nebo Apple Watch. Najdou se však i tací, kteří od aplikace na poslech svých oblíbených podcasterů čekají tak trochu něco víc, a právě těmto uživatelům jsou určeny následující řádky.

Spotify

Málokdo nezná nejpopulárnější službu na streaming hudby, přesto mnozí tak úplně nevědí, že lze Spotify používat i na poslech podcastů. Abyste mohli jednotlivé tvůrce sledovat, je nutné si zaplatit měsíční předplatné Spotify Premium, kdy si můžete vybrat z tarifů pro jednoho, dva, nebo šest lidí, či aktivovat předplatné pro studenty. Je pravdou, že oproti Apple Podcastům jsou ty na Spotify o něco méně přehlednější a rozhodně nabízí daleko méně funkcí. Například vyhledávání jednotlivých epizod a pamatování si, kde jste právě skončili, naštěstí nechybí. Výhodou je, že máte hudbu i podcasty pohromadě v jedné aplikaci. Spotify navíc můžete nainstalovat jak na iPhone, tak iPad, Mac, Apple Watch, některé chytré televize a reproduktory.

Aplikaci Spotify nainstalujete zde

Overcast

Tato aplikace se řadí mezi nejpokročilejší ve své kategorii vůbec. Kromě dostupnosti pro jablečný tablet, počítač i hodinky zde totiž najdete mnoho funkcí, které byste u konkurence hledali jen těžko. Mezi ně patří časovač vypnutí, vyrovnání hlasitosti, možnost nastavení notifikací na nové epizody, vytváření seznamů z jednotlivých epizod a mnohé další. Samozřejmostí je pak stahování vašich oblíbených podcastů do offline podoby. Pokud by vás obtěžovaly reklamy v aplikaci, na prémiovou verzi si připravte symbolických 229 Kč ročně.

Aplikaci Overcast nainstalujete zde

Pocket Cast

Je naprosto zbytečné se zdlouhavě rozepisovat o funkcích jako je stahování pro offline poslech, časovač spánku nebo notifikace na epizody. Pocket Cast toho totiž umí nesrovnatelně více. Ať už používáte iPhone, iPad nebo Apple Watch, aplikaci si na těchto zařízeních vychutnáte komfortně, to samé platí o uživatelích zařízení s AirPlay nebo Chromecastem, podpora nechybí ani pro reproduktory Sonos. Prémiové funkce vám pak zajistí automatické stahování epizod, synchronizaci toho, kde jste skončili v přehrávání mezi zařízeními a mnohé další. Pro zaplacení si odložte částku 29 Kč na měsíc nebo 279 Kč na rok.

Aplikaci Pocket Cast nainstalujete zde

Castro Podcast Player

Hned na začátek pravděpodobně zklamu majitele iPadů – Castro Podcast Player pro tablety od kalifornského giganta není uzpůsoben. Pokud vás však tento fakt netíží, věřte, že si software zamilujete. V základní verzi mnoho benefitů oproti ostatním programům nenabízí, po předplacení prémiové verze, kterou můžete aktivovat na měsíc, 3 měsíce nebo 1 rok, se však otevírají opravdu obšírné možnosti. Soubory si totiž můžete stahovat do audio formátů a přehrávat je prakticky z jakékoli aplikace, vylepšené je i přehrávání, které dokáže ořezávat ticho. Funkcí je zde samozřejmě o mnoho více, proto stojí Castro Podcast Player alespoň za vyzkoušení.

Aplikaci Castro Podcast Player nainstalujete zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více