Zavřít reklamu

Spotify je bezesporu největší hudbu streamující službou na světě, která se navíc snaží neustále přinášet nové funkce k tomu, aby si udržela stávající uživatele, ale přilákala i nové. Přidala proto podcasty, video podcasty, kombinaci hudby a mluveného slova nebo třeba podporu pro chytré žárovky. 

Ankety a otázky v podcastech 

Mluvené slovo nové generace, tedy podcasty, zažívají boom. Také proto je Spotify integrovalo i do své služby. Aby ale ještě více provázalo posluchače s tvůrci samotného obsahu, tak tvůrcům umožní vytvářet ankety, ve kterých mohou posluchači hlasovat. Může se jednat o plánovaná témata, ale i cokoli jiného, o čem potřebují znát názor ostatních. Posluchači pak naopak mohou zase pokládat tvůrcům otázky na ta témata, která je zajímají.

Spotify

Video podcasty 

Ano, podcasty jsou primárně o zvuku, nicméně Spotify se rozhodlo začlenit do své nabídky i video podcasty proto, aby se posluchači blíže seznámili se samotnými tvůrci. Uživatelé Spotify tak brzy v platformě uvidí mnohem více video obsahu, který tvůrci mohou nahrávat přes Anchor, tedy platformu pro podcasting Spotify. Diváci se nicméně mohou stát jednoduše i pouze jen posluchači, protože sledování videa nebude pro konzumaci obsahu nutné. Pokud budete chtít, zapnete si jen audio stopu.

Spotify

Seznamy skladeb 

Dalším způsobem, jak se chce Spotify odlišit od konkurence jiných hudebních streamovacích služeb, jako je Apple Music, je funkce Enhance pro seznamy skladeb. Tato funkce Vylepšení je dostupná exkluzivně pro prémiové předplatitele, a slouží k „dokonalému doporučení skladeb“. Volbu můžete nechat vypnutou, pokud ji ale zapnete, tak pak uvidíte seznam skladeb naplněný takovou hudbou, která odpovídá té vámi poslouchané. Snadno si tím můžete rozšířit své obzory a třeba objevit nové interprety.

Spotify

Music + Talk

Loni v říjnu spustilo Spotify průkopnický zážitek z poslechu nazvaný Music + Talk, který spojuje hudbu a obsah mluveného slova. Tento unikátní formát tak splétá celé písně a komentáře do jedné show. Pilotní projekt byl od začátku k dispozici uživatelům v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii a na Novém Zélandu. Dále se rozšířil po Evropě, Latinské Americe a Asii, my však na tuto novinku pořád čekáme.

Philips Hue 

Chytré žárovky Philips Hue získaly zajímavou integraci platformy. Synchronizují totiž vaše barevná světla s hudbou, kterou ve Spotify přehráváte. To buď plně automaticky, nebo s určitým stupněm manuálního ovládání. Na rozdíl od aplikací třetích stran, jako je Hue Disco, nespoléhá integrace při poslechu hudby na mikrofon vašeho iPhonu a místo toho získává všechna potřebná hudební data z metadat již vložených do skladeb ve Spotify.

Spotify
.