Zavřít reklamu

Pokud jste v jablečném světě nováčci a přecházíte z telefonu se systémem Android, s největší pravděpodobností jste si na ovládání svého zařízení hned ze začátku zvyknuli. Po prvním seznámení však určité pocity nadšení opadly a vy jste zjistili, že vám nevyhovuje ani výchozí, ani jiné dostupné vyzvánění. Dost možná jste si potom řekli, že si určitě budete schopni jakožto zvuk vyzvánění schopni nastavit hudbu, kterou se vám do jablečného telefonu podařilo vložit – opak je však pravdou. Úplně jednoduchý způsob, jak si zpříjemnit dobu před zvednutím hovoru, bohužel tedy neexistuje. V současné době však postup zvládne i mírně pokročilý uživatel, navíc jen za pomoci svého iPhonu, bez počítače.

Jak na iPhone vytvořit a nastavit vlastní vyzvánění

Prvním krokem, který musíte učinit, je stáhnout si audio soubor vaší oblíbené písně. Nutno podotknout, že ani soubory z Apple Music, ani z jiných streamovacích služeb jako zvonění využít nemůžete, proto se k písním musíte dostat jinou cestou. Nejvíce skladeb najdete na platformě YouTube, odkud si je pomocí stránek Yout.com (či jiných) stačí stáhnout – stačí do příslušného pole na stránce zadat URL adresu skladby na YouTube. Následně klepněte na Posun formátu na MP3 (špatný překlad) a potvrďte stažení souboru. Pakliže jste si mysleli, že budete moci jako vyzvánění použít celou skladbu, mýlíte se. Zvuk totiž nesmí být delší než 30 sekund, navíc musí být ve formátu .m4r. S tím vám však pomůžou dvě aplikace, které si musíte stáhnout, jedná se o GarageBand a MusicToRingtone.

Po stažení obou aplikací se přesuňte do MusicToRingtone. Ta je sice v anglickém jazyce, uvítáním si však zvládnou projít i uživatelé, kteří s tímto jazykem mají potíže. Následně klepněte na tlačítko Load a ze zobrazených možností vyberte Files. Zde vyhledejte stažený soubor, na který pak klepněte, čímž dojde k uložení do aplikace. V aplikaci najdete jednoduchý editor, ve kterém si můžete poměrně jednoduše vystřihnout maximálně třicetivteřinový úsek, který chcete jako vyzvánění použít. Nakonec klepněte na tlačítko Save. Aplikace se vás zeptá, jakým způsobem chcete soubor uložit, vy klikněte na Share as GarageBand file. V menu sdílení pak klepněte na aplikaci GarageBand.

Výše zmíněným krokem jste se nyní ocitli v GarageBand s vytvořeným projektem, který již stačí exportovat jako vyzvánění. V aplikaci GarageBand podržte na exportovaném projektu prst a klepněte na Sdílet. Nakonec stačí vybrat vybrat Vyzvánění. Nyní se možná objeví okno o tom, že je vyzvánění třeba zkrátit – klepněte na Pokračovat. Exportovaný soubor si pojmenujte a klepněte na Exportovat. Poté můžete klepnout na řádek Použít zvuk jako… a zvolit si, jestli se má vyzvánění nastavit jako výchozí. Pak už stačí pouze počkat, než se dokončí export. Vaše vytvořené zvonění se zobrazí úplně nahoře v sekci Nastavení -> Zvuky a haptika.

Závěr

Dle mého názoru se v této chvíli jedná o nejsnadnější způsob, jak si zvonění do iPhonu přidat. Vše je možné učinit i bez aplikace MusicToRingtone jen za pomoci GarageBandu, zde vám však vytváření zabere o něco více času. Pokud si tedy chcete užívat vaši oblíbenou část písně i tehdy, když vám někdo volá, můžete se do tvoření pustit v podstatě kdykoli.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.