Zavřít reklamu

Tunely metra bývají bezútěšnou kulisou každodenního života. Do jejich návrhu a stavby však padl neoddiskutovatelný talent a práce stovek až tisíců lidí. Jak těžké je přitom být návrhářem propleteného systému tras a stanic vám ukáže dnes již kultovní logická hříčka Mini Metro od vývojářů ze studia Dinosaur Polo Club.

Ve hře se budete potýkat s potřebou obyvatel stále se rozvíjející metropole dostat se pomocí podzemních vlaků do všech možných koutů svého města, a to co možná nejefektivněji. Jednoduché propojování stanic tak rozhodně nečekejte. Na každé z map máte vždy jen omezené množství vašich zdrojů a musíte správně vymyslet, jak všechny stanice pomocí limitovaného množství kolejí. Jistotou v Mini Metro je však to, že síť stanic nemůžete udržet naživu donekonečna. Jednou se vaše dílo zasekne a vy se budete v případě nashromáždění dostatečného skóre přesunout do dalšího města.

Od svého vydání v roce 2014 přitom vývojáři do hry přidali spoustu nových map. Nyní můžete zkoušet stavět fungující dopravní infrastrukturu například v Londýně, New Yorku, Stockholmu nebo Bombaji. Mini Metro si můžete přitom užívat i na iOS, kde je součástí herního předplatného Apple Arcade.

  • Vývojář: Dinosaur Polo Club
  • Čeština: Ano – pouze rozhraní
  • Cena: 8,19 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Nintendo Switch, iOS, Android
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s podporou Shader Model 4.0, 350 MB volného místa na disku

 Hru Mini Metro můžete zakoupit zde

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.