Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu ze světa Apple se opět zaměříme na novinky, které nám přináší nejnovější jablečné telefony. V posledních týdnech se totiž hojně hovoří o kapacitách použitých baterií, které byly potvrzeny teprve včera. iPhone 12 by si taktéž díky podpoře 5G sítí měl poradit se stahováním aktualizací operačního systému iOS. Radovat se ovšem mohou i majitelé vybraných konzolí PlayStation, jelikož se již brzy dočkají příchodu aplikace Apple TV. Drobných změn se také dočkaly aplikace iMovie a GarageBand pro iOS.

iPhone 12 a iPhone 12 Pro mají totožnou 2815mAh baterii

Vstup nových jablečných telefonů na trh je doslova za dveřmi. 6,1″ iPhone 12 a 12 Pro by měly vstoupit na trh již zítra, avšak již nyní je na internetu k dispozici řada recenzí a podrobnějších rozborů od zahraničních recenzentů. Ačkoliv o nových kouscích víme prakticky všechno, doposud jsme si nebyli jistí tím, jakou kapacitou se pyšní výše zmiňované modely. Odpověď na tuto otázku nám naštěstí poskytlo čínské video od Io Technology, ve kterém byly iPhony rozebrány.

Ihned po rozebrání si na první pohled můžeme povšimnout totožných základních desek ve tvaru písmene L. V případě lepší verze Pro se zde samozřejmě navíc nachází extra konektor pro LiDAR senzor. Jak jsme ale již naznačili výše, jde nám především o rozdíly v baterii. Veškeré spekulace a dohady mohou jít konečně stranou – jak samotné rozebrání totiž ukázalo, oba modely sdílí stejnou baterii s kapacitou 2815 mAh.

iPhone 12 a 12 Pro stejna baterie
Zdroj: YouTube

V současné situaci se tedy čeká na příchod verze mini a Pro Max, které dorazí až v listopadu. U těch se předpokládá kapacita 2227 mAh a 3687 mAh. Zajímavostí také bezesporu je, že baterie použité v letošní generaci jablečných telefonů jsou menší než u předchozí generace. Podle různých informací je to kvůli tomu, že Apple v iPhonech potřeboval více místa pro 5G komponenty a kvůli tomu muselo dojít k „ořezání“ baterie. Video nadále ukazuje, že série iPhone 12 používá 5G modem Qualcom. X55. Ačkoliv je výše přiložené video kompletně v čínštině, podle různých zdrojů by měl být automatický překlad vcelku přesný.

Aplikace Apple TV míří na konzole PlayStation

V posledních měsících řada výrobců chytrých televizí přináší jablečnou televizi Apple TV i do svých starších modelů. Mezi těmito výrobci nechybí ani společnost Sony, která se nově rozhodla program dodat i do svých velice populárních konzolí PlayStation, o čemž informovala na svém oficiálním blogu.

Aplikace konkrétně zamíří na PlayStation čtvrté a páté generace, přičemž v případě PS 5 nechybí ani podpora nového ovladače Sony Media Remote. Díky příchodu Apple TV si hráči ve volných chvilkách budou moci využít pořady z  TV+ či se podívat na nějaký film z iTunes. Příchod aplikace se datuje na stejný den, kdy vstoupí PlayStation 5 na trh – konkrétně tedy na čtvrtek 12. listopadu.

Stahování iOS aktualizací bude moci probíhat skrze 5G síť

Do nejnovějších jablečných telefonů zavítá zbrusu nová možnost, která je spojena s očekávanou podporou 5G sítí. Uživatelé iPhonu 12 a 12 Pro totiž budou moci stahovat aktualizace operačního systému přímo prostřednictvím zmiňované 5G sítě. Tuto možnost si samozřejmě můžete aktivovat v Nastavení, konkrétně v kategorii Mobilní síť, kde si zapnete volbu Allow More Data on 5G.

iphone-12-5g-cellular-data-modes
Zdroj: MacRumors

Podle oficiálního dokumentu od kalifornského giganta touto možností zároveň aktivujete FaceTime video a audio hovory v podstatně vyšší kvalitě a povolíte ostatním aplikacím využívat potenciálu 5G pro zlepšení uživatelského zážitku. Telefony ze starších generací, které podporují pouze 4G/LTE, bude ke stažení aktualizací stále potřeba připojení skrze WiFi.

Apple aktualizoval iMovie a GarageBand pro iOS

Kalifornský gigant dnes zároveň aktualizoval své populární aplikace iMovie a GarageBand pro iOS, kde se nově objevily nové možnosti. Co se týče iMovie, tak uživatelé budou moci nově sledovat, upravovat a sdílet HDR video, a to přímo z nativní aplikace Fotky. Zároveň zde přibyla možnost pro import a sdílení 4K videí v 60 snímcích za sekundu. Dalších změn se dočkal nástroj pro psaní textu do videí, kde budeme moci využít tři nové efekty a řadu dalších písem.

iMovie MacBook Pro
Zdroj: Unsplash

V aplikaci GarageBand budou jablíčkáři moci zapnout nahrávání nové audio stopy přímo z domovské stránky, a to přidržením prstu na ikonce aplikace. Zároveň došlo k posunuté limitů, kdy nejdelší povolený čas stopy se posunul z 23 na 72 minut.

.