Zavřít reklamu

Každý správný jablečný fanoušek se celý rok těší na podzim, kdy Apple již tradičně představuje nové produkty, nejčastěji pak populární iPhony. Letos jsme již byli svědky dvou Apple Eventů, kdy na tom prvním kalifornský gigant vcelku netradičně představil nové Apple Watch SE a Series 6, společně s iPadem 8. generace a iPadem Air 4. generace. O měsíc později pak přišla druhá konference, na které Apple mimo nových „dvanáctkových“ iPhonů představil také nový a dostupnější HomePod mini. I přesto, že se menší HomePod v Česku oficiálně neprodává, jelikož zde nemáme českou Siri, tak si mnoho uživatelů hodlá najít cestu, pomocí které si budou schopni nový HomePod mini zakoupit. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jak to má HomePod mini se zvukem.

O HomePodu mini jako takovém

Při představení HomePodu mini Apple věnoval patřičnou část konference právě zvuku nového jablečného reproduktoru. U představení jsme mohli zjistit, že v tomto případě rozhodně na velikosti nezáleží (v jiných situacích poté samozřejmě ano). Jak už jsem zmínil výše, tak nový HomePod mini není oficiálně prozatím dostupný v České republice. Na druhou stranu si však můžete nový jablečný reproduktor objednat například u Alzy, která se stará o dovoz nových malých HomePodů ze zahraničí – dostupnost tedy v tomto případě rozhodně není problém. HomePod mini, potažmo hlasová asistentka Siri, prozatím stále neumí česky. Znalost angličtiny však v dnešní době není nic výjimečného, takže věřím, že si většina uživatelů zajisté poradí. Nový miniaturní HomePod je k dispozici v černé a bíle barvě, díky čemuž perfektně zapadne do každé moderní domácnosti. Co se týče velikosti, tak je vysoký 84,3 milimetrů, jeho šířka je poté 97,9 milimetrů – je to tedy doopravdy malý prcek. Váha je poté 345 gramů. Prozatím se HomePod mini ani neprodává – předobjednávky v zahraničí startují 11. listopadu a první zařízení se u svých majitelů objeví 16. listopadu, kdy jsou zároveň spuštěné i prodeje.

Těšte se na perfektní zvuk

V útrobách malinkého HomePodu se skrývá jeden širokopásmový reproduktor – pokud se tedy rozhodnete pro zakoupení jednoho HomePodu mini, tak na stereo zvuk zapomeňte. Apple však přizpůsobil cenu, velikost a ostatní aspekty k tomu, aby si uživatelé těchto jablečných reproduktorů do domácnosti zakoupili hned několik. Jednak je to kvůli tomu, aby bylo možné využít stereo, jednak poté pro jednoduchou komunikaci s celou domácností pomocí funkce Intercom. Pokud tedy postavíte dva HomePody mini vedle sebe, tak dokáží fungovat jako klasické stereo reproduktory. Aby dokázal HomePod mini produkovat silné basy a křišťálově čisté výšky, tak je jediný reproduktor posilněn dvojící pasivních rezonátorů. Co se týče kulatého designu, tak ani v tomto případě Apple nevsadil na náhodu. Reproduktor je totiž v HomePodu umístěn směrem dolů a právě díky kulatému designu se Applu podařilo zvuk z reproduktoru všestranně rozprostřít do okolí – mluvíme tedy o 360° zvuku. Kompromisy kalifornský gigant nedělal ani při výběru látky, kterou je HomePod potažen – tak je totiž akusticky naprosto transparentní.

Nutno podotknout, že HomePod mini rozhodně není pouze chytrý reproduktor. Pokud jej chcete využívat naplno a nikoliv jen pro přehrávání muziky, na což by vám stačil reproduktor za pár stovek, tak bude nutné do chodu domácnosti zapojit i Siri. Jakým způsobem vás však Siri uslyší, pokud vám bude hrát oblíbená hudba naplno? I na tuto situaci Apple samozřejmě myslel a do miniaturního HomePodu zakomponoval celkově čtyři kvalitní mikrofony, které jsou vyvinuty speciálně pro naslouchání příkazů pro Siri. Kromě výše zmíněného vytvoření stereo soustavy můžete využít režim Multiroom, s pomocí kterého lze přehrávat jeden zvuk ve vícero místnostech zároveň. Tento režim konkrétně funguje samozřejmě s HomePodem mini, kromě něj pak s klasickým HomePodem a dalšími reproduktory, které nabízí AirPlay 2. Mnoho lidí se pak ptalo, zdali bude možné stereo soustavu vytvořit z jednoho HomePodu mini a z jednoho původního HomePodu. Opak je v tomto případě pravdou, jelikož stereo můžete vytvořit jen a pouze z kompletně stejných reproduktorů. Stereo vám tedy bude fungovat pouze, pokud využijete 2x HomePod mini, anebo 2x klasický HomePod. Dobrou zprávou je poté také to, že HomePod mini dokáže rozpoznat hlas každého člena domácnosti a komunikovat tak s každým individuálně.

mpv-shot0060
Zdroj: Apple

Další skvělé funkce

V případě, že se vám HomePod mini zamlouvá a chystáte se jeho pořízení, tak můžete využít mnoha dalších funkcí. Zmínit lze například možnost pro přehrávání hudby z Apple Music, popřípadě z iTunes Match. Nechybí samozřejmě podpora iCloud Music knihovny. Později by se měl HomePod mini dočkat konečně také podpory streamovacích aplikací třetí strany – Apple konkrétně uvedl, že bude spolupracovat s Pandorou či Amazon Music. Logo Spotify bychom však prozatím na seznamu v budoucnu podporovaných aplikací hledali marně – nezbývá nic jiného než doufat, že bude HomePod mini podporovat i Spotify. Malý jablečný reproduktor poté podporuje také poslouchání podcastů z nativní aplikace Podcasty, nechybí podpora rádiových stanic z TuneIn, iHeartRadio či z Radio.com. HomePod mini se pak ovládá klepnutím na jeho horní část, přidržením prstu anebo tlačítky + a -. Skvělou funkcí je poté také Intercom, s pomocí které budou schopni společně komunikovat všichni členové rodiny, a to nejen skrze HomePody – viz ve článku níže.

.