Zavřít reklamu

Aktuální týden v jablečném světě potěšil nejednoho jablíčkáře. Dočkali jsme se totiž představení zbrusu nových iPhonů a světu se prvně ukázal HomePod mini. Ačkoliv iPhone 12 opět rozděluje samotné jablíčkáře do dvou táborů, tak se i přesto těší vcelku slušné popularitě. Dnešním dnem se navíc spouští předobjednávky 6,1″ iPhonu 12 a stejně velké verze Pro. Na modely mini a Max si budeme muset počkat až do listopadu.

Konečně byl spuštěn předprodej iPadu Air 4. generace

Jestliže se řadíte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak vám určitě neunikla informace ze včerejšího článku. Na kanadské verzi internetové stránky Best Buy se totiž objevilo konkrétní datum, kdy by měl nový iPad Air čtvrté generace, který nám Apple představil v rámci konference Apple Event 15. září, vstoupit na trh. Konkrétně se jedná o 23. října, což by znamenalo, že by se předprodej měl spustit během dnešního dne. A přesně tak se stalo.

Pokud jste již dnes kolem poledne navštívili oficiální stránky kalifornského giganta a podívali se na zmiňovaný jablečný tablet, mohli jste vidět informaci o tom, že právě probíhá aktualizace samotné stránky. Předprodej se totiž spustil ve 14 hodin a informace ze včerejšího článku se tak potvrdila. iPad Air (2020) tedy na trh vstoupí po boku zmiňovaných iPhonů, a to přesně za týden. O spuštění předprodeje nás také informoval leaker Jon Prosser již ve středu.

Navlékací řemínky Solo Loop v provedení PRODUCT(RED) jsou již nyní k dispozici

Po boku zmiňovaného iPadu Air čtvrté generace jsme se taktéž dočkali představení jablečných hodinek Apple Watch Series 6 a levnějšího modelu SE. Spolu s těmito modely se nám Apple pochlubil se zbrusu novým navlékacím řemínkem s označením Solo Loop. Ten si dokázal téměř okamžitě získat pozornost jablíčkářů, protože nabízí unikátní a přesně padnoucí design. Jakmile produkty vstoupily na trh, dočkali jsme se také počátku prodeje těchto řemínku – kromě variant s označením PRODUCT(RED).

Pletený navlékací řemínek Solo Loop v PRODUCT(RED) provedení:

U tohoto barevného provedení nám Apple poskytl pouze informaci o tom, že se na trhu objeví až během října. Jak to tak vypadá, vše by mělo být kompletně připraveno a navlékací řemínky v dokonalé červené barvě si již nyní můžete objednat ze stránek jablečné společnosti. Obyčejný Solo Loop vás vyjde na 1290 korun a jeho pletená verze na 2690 korun.

iPhone 12 si již nyní můžete předobjednat

V samotném úvodu dnešního souhrnu jsme zmínili, že byl tento týden pro celý jablečný svět neuvěřitelně důležitý. Za to Apple může vděčit další generaci svých iPhonů. Na našem magazínu jste si již dnes mohli přečíst, že započal předprodej 6,1″ modelů iPhone 12 a 12 Pro, a to ve více než třiceti zemích světa. Produkty následně vstoupí na trh přesně za týden, tedy 23. října. Pojďme si tedy ještě v rychlosti shrnout novinky, se kterými se nám letošní „dvanáctky“ pochlubily.

iPhone 12 balení
V balení nenalezneme sluchátka ani adaptér; Zdroj: Apple

Kalifornský gigant v případě právě představené generace vsadil na dnes již ikonický hranatý design, který nabízely například iPhony 4 a 5. Nadále určitě nesmíme zapomenout zmínit extrémně výkonný čip Apple A14 Bionic, který dokáže zajistit excelentní výkon v kombinaci s nízkou spotřebou, propracované systémy fotoaparátů, LiDAR senzor u verze Pro, odolné přední sklo Ceramic Shield, ještě větší odolnost proti vodě a podporu 5G sítí.

Čeká nás další keynote, kde dojde k odhalení Macu s Apple Silicon

Dnešní souhrn si završíme velice zajímavou spekulací. Během letošní vývojářské konference WWDC 2020 jsme mohli spatřit extrémně důležitý krok od Applu. Kalifornský gigant se totiž hodlá přejít na vlastní čipy i v případě svých Maců, které nově osadí něčím, čemu sám říká Apple Silicon. Jedná se tak o přechod na ARMové procesory, se kterými má kalifornský gigant vcelku slušné zkušenosti. Takovéto čipy totiž nalezneme například v iPhonech a iPadech, které jsou svým výkonem na míle daleko před konkurencí. Při zmiňované události jsme se však nedočkali mnoha informací. Apple nám pouze sdělil, že k představení prvního Macu, který ve svých útrobách bude ukrývat Apple Silicon, dojde ještě letos.

O nejnovější informace se na sociální síti Twitter podělil známý leaker Jon Prosser, který je mezi jablíčkáři velice známý. Některé jeho úniky jsou totiž na „milimetry“ přesné, avšak již několikrát se stalo, že se jeho „proroctví“ nenaplnila. Každopádně podle něj by se měla příští měsíc, konkrétně tedy 17. listopadu, uskutečnit další keynote, kde dojde ke zmiňovanému odhalení. Apple by o události měl informovat 10. listopadu.

Doposud každopádně není jasné, jaký model jako první nabídne jablečný ARMový čip. Mark Gurman z magazínu Bloomberg si totiž doposud není jistý, zdali se bude jednat o 13″ MacBook Pro, MacBook Air či obnovený 12″ MacBook. Naopak veleuznávaný analytik Ming-Chi Kuo věří, že se ještě letos dočkáme 13″ MacBooku Pro i MacBooku Air s Apple Silicon. Prozatím se ale stále jedná o pouhé spekulace a neověřené informace. Na skutečnosti si zkrátka budeme muset ještě počkat.

.