Zavřít reklamu

V předchozím díle našeho seriálu o nativních aplikacích od Applu jsme si představili Fotky na Macu a import snímků do aplikace. Dnes si přiblížíme práci s fotografiemi, možnosti zobrazení, prohlížení a pojmenovávání.

Zobrazení fotek

Pokud po spuštění aplikace Fotky kliknete na položku Fotky v panelu na levé straně, můžete si na liště v horní části okna všimnout karet s nápisy Roky, Měsíce, Dny a Všechny fotky. Po kliknutí na položku Vzpomínky v levém panelu vám aplikace Fotky zobrazí sbírky vašich fotografií a videí, uspořádané podle času, míst nebo osob na snímcích, po kliknutí na Místa můžete zobrazit fotografie podle místa pořízení. Zobrazení miniatur fotografií v jednotlivých sekcích můžete změnit sevřením nebo rozevřením prstů na trackpadu, použít můžete i posuvník v levém horním rohu okna aplikace. Jednotlivé fotografie otevřete dvojitým kliknutím, pro rychlé otevření a zavření snímků můžete použít také mezerník.

Další práce s fotografiemi

Pro zobrazení informací klikněte na vybranou fotografii pravým tlačítkem a zvolte Informace. Můžete také kliknout na ikonku malého „i“ v kroužku v pravém horním rohu okna aplikace. V panelu, který se vám zobrazí, můžete k fotografii přidat další podrobnosti, jako je popis, klíčové slovo nebo poloha. Kliknutím na ikonku srdíčka v pravém horním rohu tohoto panelu přidáte fotografii mezi oblíbené. Pokud jste do aplikace Fotky na Macu importovali ze svého iPhonu snímky ve formátu Live Photo, můžete si je přehrát tak, že snímek otevřete dvojitým kliknutím nebo stiskem mezerníku. Poté klikněte na ikonku Live Photo v levém horním rohu fotografie.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Dobrý deň, mohli by ste prosím v ďalšom dieli napísať ako jednoducho odstrániť duplicitne importovane fotografie ? Pripadne ako jednoducho preniesť foto z knižnice na disk bez toho že budete mat kopec adresárov a duplicitných foto ? Ďakujem.

    Dobrý den, moc děkuji za zpětnou vazbu, správě fotografií a problematice duplicitních snímků se určitě budeme v našem seriálu věnovat.

    Super, budem sa tešiť a myslím si, že nie len ja. Ďakujem za tieto články. A určite pokračujte. Kľudne aj hlbšie v danej problematike. Veľa článkov je komerčných, tieto sú prínosom ako pre nováčikov tak nie len raz aj pre skúsenejších.

    Když už tady probíhají požadavky na články, tak si taky jeden přidám. Mohli byste napsat článek jak si přidat další fotky z jiného foťáku do mé icloud library, tak aby se zobrazily na správném místě v čase?

celý text

Čtěte více.