Zavřít reklamu

Součástí operačního systému iOS je také nativní aplikace iTunes Store, která představuje internetový obchod s filmy, pořady, hudebními alby, jednotlivými skladbami, ale třeba také vyzváněcími melodiemi a zvuky. V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se na iTunes Store pro iPhone podíváme o něco blíže.

Zakoupení hudby, filmu, televizního pořadu nebo třeba vyzvánění v iTunes Storu není nic těžkého. Po klepnutí na ikonku lupy na liště ve spodní části displeje můžete začít vyhledávat konkrétní titul, po klepnutí na kteroukoliv z kategorií na zmíněné liště můžete vybírat z nejrůznějších žebříčků, přehledů, sbírek a speciálních nabídek, informovat se o novinkách nebo si předobjednat vybrané tituly. Na horní straně displeje pak můžete přepínat mezi kartami s doporučeným obsahem a s žebříčky. Pro upřesnění stylu můžete v levém horním rohu obrazovky klepnout na Žánry.

Klepnutím na vybranou položku zobrazíte další údaje o ní, můžete si pustit ukázky skladeb nebo sledovat trailery k filmům či pořadům. Po klepnutí na ikonku sdílení v pravém horním rohu můžete položku sdílet, zkopírovat její odkaz nebo ji přidat do seznamu přání. Pro zakoupení či vypůjčení položky klepněte na její cenovku – pokud u vybrané položky vidíte ikonku obláčku s šipkou, znamená to, že jste si ji již v minulosti zakoupili, a můžete si ji bezplatně stáhnout znovu. Pokud chcete za vybranou položku zaplatit dárkovou poukázkou, klepněte na liště ve spodní části na kategorii Hudba a sjeďte až dolů. Zde pak stačí už jen klepnout na položku Uplatnit kód.

.