Zavřít reklamu

Text je při tvorbě prezentací v aplikaci Keynote na iPhone stejně důležitou součástí jako fotografie, tvary, grafy nebo tabulky. Proto si v dnešní části našeho seriálu, věnovaného nativním aplikacím Applu, přiblížíme základy práce s textem v Keynote v iOS.

Text můžete do snímku přidat buďto ve formě textového rámečku, tvaru, klasickým způsobem, nebo jako náhradu makety textu. Pro náhradu makety textu klepněte na text makety a můžete začít rovnou zadávat váš vlastní text. V případě, že maketa niž obsahuje text, který potřebujete nejprve odstranit, vyberte poklepáním na text textový rámeček a poté zvolte Smazat. Pokud chcete do snímku ve vaší prezentaci přidat textový rámeček, klepněte na tlačítko “+” v horní části displeje. Poté zvolte kartu se symbolem tvarů (viz galerii) a v kategorii Základní klepněte na volbu Text. Opětovným klepnutím na tlačítko “+” zavřete okno a poté přetáhněte textový rámeček na požadované místo.

Pro přidání textu do vnitřní části tvaru poklepejte na tvar. Zobrazí se vám kurzor, a vy můžete okamžitě začít zadávat text. Pokud je textu více, zobrazí se vám ukazatel pro oříznutí. Pro změnu velikosti tvaru nejprve klepněte na tvar a poté přetažením úchytu výběru změňte velikost tvaru tak, aby se do něj vešel text. Pokud chcete upravit text na snímku ve své prezentaci v Keynote, označte ho poklepáním a poté na panelu v horní části displeje klepněte na ikonku štětce. V menu ve spodní části displeje klepněte na kartu Text a poté můžete provádět potřebné úpravy včetně změny velikosti, stylu a fontu písma, stylu odstavce nebo barvy textu. Po dokončení úprav klepněte na ikonku křížku v pravém horním rohu menu pro úpravy textu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více