Zavřít reklamu

Dnes se naposledy budeme v našem seriálu o nativních aplikacích Applu věnovat Kontaktům. Tentokrát se blíže podíváme na přizpůsobení, úpravy a provádění změn v nativních Kontaktech na Macu.

V nativních Kontaktech na vašem Macu můžete měnit předvolby pro účty, nastavení zobrazení nebo správy kontaktů. Na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Kontakty -> Předvolby. V panelu Obecné můžete nastavit způsob zobrazování jmen a adres na vizitkách, sekce Účty slouží k přidávání, změně a odstraňování účtů, v panelu Šablona můžete zase měnit nastavení polí, která se zobrazují na vizitkách v Kontaktech. Panel vCard slouží k nastavení předvoleb pro export a sdílení údajů na vaší vizitce i na dalších vizitkách.

Pokud máte na svém Macu uložené kontakty z různých zemí a regionů, můžete jim přizpůsobit také formát vizitky tak, aby odpovídal standardům platných v dané zemi. Pokud chcete změnit formát domovní adresy pouze pro vybrané kontakty, vyberte nejprve v nativních Kontaktech na vašem Macu požadovanou položku a poté na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu klikněte na Upravit. Klikněte na popisek domovní adresy, zvolte Změnit formát adresy a vyberte zemi nebo region. Pro změnu formátu domovní adresy pro všechny kontakty ve vašem adresáři klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu na Kontakty -> Předvolby, vyberte Obecné, klikněte na Formát adresy a zvolte požadovanou zemi nebo region.

.