Zavřít reklamu

V našem pravidelném seriálu o nativních aplikacích Applu se budeme ještě nějakou dobu věnovat webovému prohlížeči Safari v prostředí operačního systému macOS Big Sur. V dnešním krátkém, ale důležitém článku se blíže podíváme na proces importu záložek z jiného webového prohlížeče.

Pokud jste jako výchozí prohlížeč dosud používali Google Chrome nebo Mozilla Firefox, můžete při prvním spuštění prohlížeče Safari automaticky importovat nejen své záložky, ale také historii a hesla. Všechny tyto položky můžete samozřejmě také importovat ručně kdykoliv jindy. Importované záložky se vždy zobrazí za vašimi existujícími záložkami, importovaná historie se bude zobrazovat v historii prohlížeče Safari. Pokud se rozhodnete importovat také hesla, dojde k jejich uložní do vaší klíčenky na iCloudu. Pro ruční importování záložek z Firefoxu nebo Chromu klikněte při spuštěném Safari na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Soubor -> Importovat z prohlížeče -> Google Chrome (připadně Mozilla Firefox). Ručně vyberte položky, které chcete převést, a klikněte na Importovat. Před samotným procesem importu je nejprve nutné zavřít prohlížeč, ze kterého provádíte import.

Importovat můžete také soubor se záložkami ve formátu HTML – stačí na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu kliknout na Soubor -> Imporotovat z prohlížeče -> HTML soubor se záložkami. Zvolte soubor, který chcete importovat, a klikněte na Importovat. Pokud chcete naopak exportovat vaše záložky z prohlížeče Safari ve formátu HTML, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Soubor -> Exportovat záložky. Exportovaný soubor ponese název Záložky Safari.html.

.