Zavřít reklamu

Když nám Apple v dubnu představil lokalizační přívěšek AirTag, prakticky každý od něj očekával jediné – možnost precizního vyhledávání našich věcí. A jak gigant z Cupertina slíbil, tak také udělal. Tato novinka je mezi jablíčkáři poměrně oblíbená a svůj účel plní na výbornou. Nesouhlasit by každopádně mohl uživatel Redditu vystupující pod přezdívkou cyem, který navíc nedopatřením odhalil skrytý vývojářský režim.

Jak vývojářský režim vypadá:

Tento uživatel měl totiž potíže se spárováním AirTagu s iPhonem, což jej pochopitelně naštvalo. V záchvatu frustrace poté v rámci aplikace Najít, konkrétně tedy při aktivním režimu precizního vyhledávání, klepl několikrát na své jméno, díky čemuž se mu vzápětí otevřel zmiňovaný skrytý vývojářský režim. Ten odhaluje hned několik informací týkající se diagnostiky a technických informací z akcelerometru, gyroskopu, údaje o haptické odezvě, rozlišení obrazovky a dalších. Pro běžného uživatele je tento režim samozřejmě k ničemu. Zároveň byste si neměli zahrávat s posuvníky a čudlíky, které režim odhaluje, pokud si tím nejste 100% jistí. Tento objev spíše nabízí takzvaný náhled pod pokličku, díky čemuž můžeme vidět, jak funguje kalibrace a hardware při každé aktivaci precizního vyhledávání.

Pro otevření zmiňovaného vývojářského režimu je nutné disponovat iPhonem 11 a novějším. Právě ty jsou totiž vybaveny čipem U1 pro funkci precizního vyhledávání, která dokáže s maximální přesností určit polohu AirTagu. Zdali režim v iOS zůstane i nadále je prozatím každopádně nejasné. Jablíčkáři na fórech totiž diskutují o brzkém vydání iOS 14.5.2, který jej odstraní. Na video od uživatele se můžete podívat zde.

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více