Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace, přičemž různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple propaguje benefity iPhonu a Apple Watch

Hodinky Apple Watch svým uživatelům nabízí širokou škálu těch nejrůznějších benefitů. Pokud se mezi vlastníky jablečných hodinek řadíte i vy, pravděpodobně sami nejlépe víte, jak vám mohou „watchky“ pomoci a všeobecně usnadnit každodenní život. Hodinky jsou v kombinaci s iPhonem doslova excelentní. Tohoto faktu si je vědom samozřejmě i Apple, který této symbióze nově přizpůsobuje svou komunikaci. Na americké mutaci webu kalifornského giganta se totiž objevila zbrusu nová stránka, skrze kterou Apple propaguje, jak vám právě kombinace iPhonu a Apple Watch dokáže pomoct.

Snímky z nového webu si můžete prohlédnout zde:

Pokud se na stránku podíváte sami, nejprve na vás vykoukne slogan „Add them together. Multiply their power,“ který bychom mohli přeložit jako „Dejte je dohromady a znásobte tak jejich efektivitu„. Nadále se web pyšní jednoduchým ovládání hovorů, které můžete například přijmout na hodinkách a následně pokračovat na iPhonu, možností rychlé reakce na zprávy, schopnost přeměnit hodinky ve vzdálenou spoušť fotoaparátu, ovládáním samotného přehrávání multimediálního obsahu, monitoringem tepu, aktivitou, mapami, schopností „prozvonit“ váš iPhone a v závěru platební metodou Apple Pay, která je bezpochyby jednou z nejlepších vůbec.

Apple přestal podepisovat iOS 13.5

Prvním dnem tohoto měsíce jsme se dočkali představení operačního systému iOS 13.5.1, se kterou přišla oprava bezpečnostní chyby. Jednalo se o zranitelnost, jež umožňovala provést jailbreak zařízení pomocí nástroje od unc0ver. Nově by tedy nemělo být možné provést zmiňovaný jailbreak. Jak jsme již u Applu zvyklí, s příchodem nových verzí operačních systémů pomalu končí podpora těch starších. Nově totiž kalifornský gigant přestává podepisovat iOS 13.5, kvůli čemuž se na něj nebudete moci vrátit. Jedná se o běžnou zkušenost, pomocí které se Apple snaží své uživatele udržet na nejaktuálnějších verzích.

iOS 13.5.1
Zdroj: MacRumors

Twitter nově kontroluje příspěvky o 5G a koronaviru

S příchodem nového typu koronaviru jsme se bohužel dočkali řady nových konspiračních teorií. Řada lidí totiž začala šířit zprávy o tom, že je globální pandemie způsobena právě 5G sítěmi. Samozřejmě se jedná o zcela absurdní myšlenku. Někteří lidé ji ale mohou uvěřit a nechat se tak snadno ovlivnit. Na tuto problematiku se nyní chystá zareagovat sociální síť Twitter. Všechny příspěvky, které budou obsahovat zmínku o 5G či koronaviru, budou automaticky ověřovány a objeví se u nich štítek s informacemi o onemocnění COVID-19.

Twitter: COVID-19 a 5G
Zdroj: 9to5Mac

Maců s vlastními ARM procesory se dočkáme již za pár dnů

O příchodu jablečných počítačů, které budou poháněny ARMovými procesory, se hovoří již skutečně dlouho. Tyto procesory by mohly Applu přinést řadu výhod a ušetřily by nemalé peníze. Řada analytiků jejich příchod předpovídala na konec letošního roku, případně začátek roku dalšího. Aktuálně se ale nechala slyšet agentura Bloomberg, podle které bychom se nových procesorů mohli dočkat již za pár dní. Podle nejnovějších informací by jejich představení totiž mohlo přijít již při příležitostí nadcházející virtuální konference WWDC 2020. Prozatím samozřejmě není jasné, zdali se dočkáme pouze maličkého představení samotného projektu, nebo se staneme svědky příchodu Macu, jež bude právě ARMovým procesorem osazen. Nejpravděpodobnější ale je, že se bude jednat o maličkou zmínku o projektu, což bude předcházet dlouho očekávanému představení.

Příchod nového iMacu je za dveřmi: Přinese řadu změn a redesign

U nadcházející konference WWDC ještě chvíli zůstaneme. Na Twitteru leakera a novináře Sonny Dicksona se objevil nový příspěvek, který pojednává o brzkém příchodu přepracovného iMacu. Podle samotného tweetu by měl iMac přijít, po vzoru Pro Display XDR, s 5mm rámečky, nabídne bezpečnostní čip T2, budeme si jej moci nakonfigurovat s grafickou kartou AMD Navi GPU a hlavně se kompletně rozloučíme s HDD a Fusion Drive, které i v základu nahradí rychlejší SSD. Podrobnějších informací jsme se bohužel nedočkali. Spolu s touto zprávou také přichází otázka, zdali bude nový iMac osazen právě ARMovým procesorem z dílny cupertinské společnosti. Počítat bychom ale měli s Intelem. Očekává se, že vlastní procesory budou nejprve nasazeny do slabších MacBooků a jakmile se u nich vychytají všechny mouchy, tak možná přijdou i do pokročilejších modelů.

Koncept nového iMacu:

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více