Zavřít reklamu

Apple nám každoročně v září představuje novou řadu svých telefonů Apple iPhone. Jelikož je tato konference už prakticky za dveřmi, není se čemu divit, že se mezi jablíčkáři otevírá velice zajímavá debata o tom, jaká zařízení by se po boku jablečných telefonů mohla představit tentokrát. Jak to navíc tak vypadá, čeká nás poměrně zajímavý ročník s hned několika povedenými produkty.

V tomto článku si proto společně posvítíme na produkty, které se dost možná představí po boku nových iPhonů 14. Málo jich rozhodně není, díky čemuž se máme na co těšit. Pojďme si tedy na potenciální novinky společně posvítit a stručně popsat, co od nich vlastně můžeme očekávat.

Apple Watch

Pravděpodobně nejočekávanějším produktem jsou Apple Watch Series 8. Je totiž víceméně tradicí, že se nová generace jablečných hodinek představuje po boku telefonů. Právě proto můžeme očekávat, že ani letos tomu nebude jinak. Letos nás v oblasti chytrých hodinek možná překvapí ještě něco. Samozřejmostí jsou sice zmiňované Apple Watch Series 8, ale již delší dobu se taktéž hovoří o příchodu dalších modelů, které by mohly zajímavě rozšířit nabídku jablečné společnosti. Než se k nim ale dostaneme, pojďme si ještě shrnout, co zhruba očekávat od modelu Series 8. Nejčastěji se hovoří o příchodu nového senzoru, pravděpodobně pro měření tělesné teploty, a lepším monitorování spánku.

Jak už jsme naznačili výše, stejně tak se hovoří o příchodu dalších modelů jablečných hodinek. Některé zdroje zmiňují, že dojde k představení Apple Watch SE 2. Šlo by tedy o přímého nástupce oblíbeného levnějšího modelu z roku 2020, který kombinuje to nejlepší ze světa Apple Watch s nízkou cenou, díky čemuž je model podstatně dostupnější a příznivější pro nenáročné uživatele. Ve srovnání s tehdejšími Apple Watch Watch Series 6 model SE nenabízel senzor pro měření saturace kyslíku v krvi, a stejně tak mu scházely i komponenty pro měření EKG. To by se však letos mohlo změnit. Dle všeho je šance, že druhá generace Apple Watch SE tyto senzory nabídne. Na druhou stranu na senzor pro měření tělesné teploty, o němž se mluví v souvislosti s očekávanou vlajkovou lodí, zde pravděpodobně nenajdeme.

Aby toho ale nebylo málo, tak se už delší dobu mluví o zbrusu novém modelu. Některé zdroje zmiňují příchod Apple Watch Pro. Mělo by se jednat o zbrusu nové hodinky s odlišným designem, který se poměrně znatelně odliší od současných jablečných hodinek. Klíčové budou taktéž použité materiály. Zatímco klasické „Watchky“ jsou z hliníku, oceli a titanu, model Pro by měl dle všeho spoléhat na odolnější podobu titanu. Právě odolnost má být v tomto ohledu klíčová. Mimo jiného designu se však stejně tak hovoří o podstatně lepší výdrži baterie, senzoru pro měření tělesné teploty a řadě dalších zajímavostí.

AirPods Pro 2

Zároveň je nejvyšší čas pro příchod očekávaných Apple AirPods 2. generace. O příchodu nové řady těchto jablečných sluchátek se mluvilo již před rokem, ale bohužel pokaždé se očekávané datum představení posunulo. Nyní to však konečně vypadá, že se konečně dočkáme. Dle všeho bude nová řada disponovat podporou pokročilejšího kodeku, díky čemuž si poradí s kvalitnějším přenosem zvuku. Mimo toho leakeři a analytici častokrát zmiňují příchod Bluetooth 5.2, čímž prozatím žádné AirPody nedispoují, a lepší výdrž baterie. Na druhou stranu také musíme zmínit, že příchod nového kodeku nám bohužel nezajistí takzvané bezztrátové audio. Ani tak si s AirPody Pro nebudeme moci užít maximální potenciál streamovací platformy Apple Watch.

AR/VR headset

Bezpochyby jedním z nejočekávanějších produktů Applu je momentálně AR/VR headset. O příchodu tohoto zařízení se mluví již pěknou řádku let. Podle nejrůznějších úniků a spekulací tento produkt už pomalu klepe na dveře, díky čemuž bychom se ho měli velice brzy dočkat. Apple se spolu s tímto zařízením chystá zamířit na naprosté špičky trhu. O tom ostatně vypovídají snad všechny dostupné informace. Podle nich se totiž AR/VR headset bude spoléhat na displeje prvotřídní kvality – typu Micro LED/OLED – neuvěřitelně výkonný čipset (pravděpodobně z rodiny Apple Silicon) a řadu dalších komponentů té nejvyšší kvality. Právě podle toho lze usoudit, že cupertinskému gigantu na tomto kousku skutečně záleží, a proto jeho vývoj rozhodně nebere na lehkou váhu.

Na druhou stranu se mezi jablíčkáři objevují i silné obavy. Využití těch nejlepších komponentů si samozřejmě vyžádá svou daň v podobě vysoké ceny. Prvotní spekulace hovoří o cenovce ve výši 3000 dolarů, což v přepočtu dělá asi 72,15 tisíc korun. Apple by představením tohoto produktu mohl strhnout doslova lavinu pozornosti. Některé zdroje dokonce zmiňují, že při zářijové konferenci zažijeme oživení legendární hlášky Steva Jobse. Podle tohoto scénáře se AR/VR headset představí jako poslední, přičemž jeho odhalení bude předcházet populární fráze: „One More Thing„.

Uvolnění operačních systémů

Ačkoliv v souvislosti s očekávanou zářijovou konferencí všichni očekávají hardwarové novinky, určitě bychom neměli zapomínat ani na software. Jak je už totiž zvykem, po skončení samotné prezentace Apple s vysokou pravděpodobností uvolní první verze nových operačních systémů pro veřejnost. Hned po představení očekávaných novinek si tak na svá zařízení budeme moci nainstalovat iOS 16, watchOS 9 a tvOS 16. Na druhou stranu například Mark Gurman z portálu Bloomberg zmiňuje, že v případě operačního systému iPadOS 16 se Apple potýká se zpožděním. Kvůli tomu tento systém přijde až o měsíc později, společně s macOS 13 Ventura.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.