Zavřít reklamu

Hned začátkem března bychom se měli dočkat jarního Apple Eventu, během kterého dojde k odhalení prvních letošních novinek. Ačkoliv se nejčastěji hovoří o příchodu high-end Macu mini s modernějšími čipy Apple Silicon a iPhonu SE 3. generace s podporou 5G, tak stále není jasné, jestli nás Apple nepřekvapí ještě něčím dalším. Již od minulého roku se totiž hovoří o příchodu profesionálních jablečných počítačů, přičemž největším kandidátem na jarní keynote je bezesporu přepracovaný iMac Pro. Jaké jsou ale šance jeho příchodu?

Když Apple v roce 2020 představil první Macy s čipem M1, každému bylo jasné, že jako první přijdou takzvané vstupní modely, kdežto na ty skutečně Pro si ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat. Nyní už jsou ale všechny základní Macy vybaveny zmiňovaným čipem a dokonce je k dostání i první „profi“ kousek – přepracovaný 14″ a 16″ MacBook Pro, spolu se kterým se Apple pochlubil dvojicí nových čipů M1 Pro a M1 Max. Nyní se očekává, že se stejné změny dočká i zmiňovaný high-end Mac mini. O iMacu Pro a jeho možných změnách se na druhou stranu téměř nemluví.

iMac Pro s Apple Silicon

Někteří analytici a leakeři předpovídali, že nový iMac Pro s profesionálním čipem Apple Silicon vyjde po boku MacBooku Pro (2021), případně někdy koncem loňského roku, což se ale ve finále nestalo. Ačkoliv se v současné chvíli o tomto zařízení příliš nemluví, i přesto někteří věří, že je jeho příchod prakticky za rohem. O tomto jablečném počítači se častokrát zmiňoval jeden z nejpopulárnějších a nejpřesnějších leakerů s přezdívkou @dylandkt. Podle jeho informací by nový iMac Pro mohl skutečně přijít během letošního jarního eventu, avšak na druhou stranu je možné, že se Apple setká(vá) s neblíže specifikovanými problémy na straně produkce.

I přesto je ale cílem cupertinského giganta tento kousek představit při příležitosti blížícího se Eventu. Dylan každopádně upozornil na jednu zajímavost. Prakticky většina očekává, že Apple se i v případě tohoto modelu spolehne na stejné možnosti, jaké známe ze zmiňovaného MacBooku Pro (2021). Konkrétně máme na mysli čip M1 Pro, nebo M1 Max. Ve finále by tomu ale mohlo být ještě o trošku jinak. Tento leaker se totiž dostal k poměrně zajímavým informacím, podle kterých zařízení sice nabídne stejné čipy, avšak s dalšími konfiguracemi – jablíčkáři tak budou mít k dispozici například až 12jádrový CPU (současně nejvýkonnější čip M1 Max nabízí nanejvýš 10jádrový CPU).

iMac redesign koncept
Dřívější koncept přepracovaného iMacu Pro podle svetapple.sk

Vyjde nový iMac Pro?

Jestli se skutečně dočkáme nového iMacu Pro je prozatím nejasné. Pokud ano, lze předpokládat, že se Apple po designové stránce nechá inspirovat 24″ iMacem (2021) a monitorem Pro Display XDR, přičemž uvnitř bude dřímat doposud nejvýkonnější čip ze série Apple Silicon. Prakticky se tak cupertinský gigant vytáhne s již druhým skutečně profesionálním zařízením. Tentokrát však v podobě desktopu.

.