Zavřít reklamu

Bezdrátové připojení na Macu obvykle za normálních okolností funguje zcela bez potíží. Může se ale stát, že se vyskytnou komplikace, se kterými si budete muset nějakým způsobem poradit. Právě při takových příležitostech vám možná přijde vhod některý z tipů a triků, které vám přinášíme v našem dnešním článku.

Rychlé spuštění diagnostiky sítě

Na klávesnici vašeho Macu se kromě jiného nachází také klávesa Option (Alt), která vás v řadě případů dostane ke skrytým položkám nejrůznějších nabídek. Pokud například kliknete v pravém horním rohu obrazovky vašeho Macu na ikonku síťového připojení, a zároveň budete držet stisknutou tuto klávesu, zobrazí se vám obsáhlejší menu, ve kterém můžete kliknutím na položku Zahájit diagnostiku bezdrátové sítě spustit zmíněnou diagnostiku.

Mac jako hotspot

V hotspot můžete proměnit nejen váš iPhone, ale také váš Mac – tedy v případě, že je k internetu připojen za pomoci kabelu. Jak na to? Nejprve v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na Apple menu -> Předvolby systému -> Sdílení. V levém panelu klikněte na položku Sdílení internetu a poté u položky Sdílení připojení přes vyberte v rozbalovacím menu příslušný typ připojení. V tabulce o něco níže nakonec postačí už jen vybrat variantu Wi-Fi. O dalších možnostech sdílení internetu z Macu se dočtete na našem sesterském webu.

Volba prioritní sítě

Pokud máte v domácnosti nebo ve firmě více Wi-Fi sítí, určitě uvítáte možnost nastavit si, ke které z nabízených sítí se váš Mac bude prioritně připojovat. Pro změnu prioritní sítě klikněte v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na Apple menu -> Předvolby systému -> Síť. V levém panelu zvolte položku Wi-Fi, v pravém dolním rohu klikněte na Pokročilé… a poté jednoduše přetažením přesunete na první místo v seznamu sítí tu, kterou preferujete.

Automatické spuštění Bluetooth průvodce

Většina Bluetooth periferií, jako jsou třeba klávesnice nebo počítačové myši, se k Macu dokáže připojit naprosto bez problémů. Přesto se ale vyplatí zavést opatření pro případ, že by s připojením nastaly problémy. Pokud chcete, aby se v případě nenalezení Bluetooth příslušenství automaticky spustil průvodce, klikněte v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na Apple menu -> Předvolby systému -> Bluetooth. V pravém dolním rohu klikněte na Pokročilé a poté zaškrtněte obě položky, týkající se automatického spuštění Průvodce Bluetooth připojením.

Zapomenuté heslo k Wi-Fi

Každému se může někdy přihodit, že se chce po delší době připojit k Wi-Fi síti, ke které se již v minulosti připojil, ale nedojde k automatickému připojení a vy si již nepamatujete heslo. Pokud je toto heslo uložené v Klíčence, pomůže vám Terminál. Spusťte aplikaci Terminál (například přes Spotlight stiskem kláves Cmd + mezerník a zadáním výrazu „Terminál“ do vyhledávacího pole). Do příkazové řádky Terminálu zadejte následující příkaz: security find-generic-password -ga [název požadované Wi-Fi sítě] | grep “password:” a stiskněte Enter. Zobrazí se vám okno, ve kterém zadáte přihlašovací údaje k vašemu Macu, a příslušné heslo se obratem zobrazí v okně Terminálu.

.