Zavřít reklamu

S největší pravděpodobností si pro nás Apple chystá nový operační systém, který by měl nést označení homeOS. Na toto označení upozornil vývojář Javier Lacort, který jej nalezl v nové pracovní nabídce poptávající softwarové inženýry, kteří by měli pracovat na rozvoji Apple Music. Protože jsou v ní ale zmíněny i systémy iOS, watchOS a tvOS, žádný tedy nenahradí ale spíše je doplní.

V souvislosti se zmínkou o Apple Music se dá samozřejmě tušit to základní – bude se jednat o operační systém pro HomePod, který nyní používá tvOS a ještě dříve jel na iOS. Jenže, inzerát homeOS uvádí jako mobilní systém po boku iOS a watchOS a HomePod přece není úplně mobilní, protože má být součástí chytré domácnosti. I tak se zde ale samozřejmě otevírá prostor pro mnohé a poměrně zajímavé spekulace.

  1. Jedná se o systém pro AirPody
  2. Jedná se o systém pro nové iPody podporující bezztrátovou kvalitu přehrávání obsahu z Apple Music
  3. Jedná se o systém pro ještě nepředstavené příslušenství Applu spadající do chytré domácnosti, jako jsou bezpečnostní kamery, termostaty, popřípadě žárovky atd.
  4. Jedná se o systém, který bude využívat připravované zařízení kombinující Apple TV a HomePod nebo HomePod a iPad
  5. Ta nejnudnější možnost nakonec – jedná se jen o rebranding tvOS, které používá HomePod, což vychází i z jména systému

Apple už rebrandoval iOS pro iPad, ze kterého vznikl iPadOS, OS X byl přejmenován na macOS, a zde bohužel nasvědčuje vše tomu, že se jedná o podobný případ. Ale možná Apple překvapí a možná se skutečně dočkáme představení nových AirPodů, iPodu, chytrého příslušenství, nebo ostatně i jen HomePodu.

A možná se rozuzlení dozvíme už na WWDC21, možná ale také ne. Může se totiž zatím jednat jen o systém, o kterém nám Apple ještě nechce nic říci, protože pro něho teprve připravuje produkty a na vývojářské konferenci o něm neuslyšíme ani slovo. 

.