Zavřít reklamu

Chvíli po tom, co jsme vás informovali o možnosti sloučení produktů Apple TV a HomePod, přispěchali grafici z 9to5Mac s možnou podobou takového zařízení. A nutno uznat, že mnohým by se toto řešení skutečně zamlouvalo. Je ale fakt, že je velice nepravděpodobné, že by takto finální produkt skutečně vypadal. Podívejte se na něho sami, nám by se ale rozhodně líbil. Dle slov samotného magazínu se jedná o výstřel do tmy vycházejícím pouze z informace možného sloučení produktů. Je totiž pravděpodobné, že finální produkt by nevycházel ani z Apple TV, kterou je koncept silně inspirovaný, ani z HomePodu. Měl by originální design, který by se od obou značně lišil.

Apple TV + HomePod = HomePod TV 

Zobrazený „Apple HomePod TV“ na sobě nese logo společnosti, podobně jako je to na Apple TV, jen je zde místo textu uvedeno označení chytrého reproduktoru. Zařízení samo pak vypadá jako kombinace Apple TV a Macu mini. Šasi je tak širší než původní smart box, pořád ale menší než u stolního počítače společnosti. Kolem dokola je samozřejmě pokryto speciální síťovinou, kterou najdeme i na reproduktorech HomePod. Kamera určená k videohovorům, kterou by mohla novinka také disponovat, je pak uprostřed zařízení a je skrytá právě za tímto speciálním povrchem.

Na pravé krajní straně se pak nachází stavová dioda měnící své světlo podle toho, jak je se zařízením pracováno. Slouží nejen jako indikace napájení, ale při komunikaci se Siri charakteristicky mění své barvy. Když se podíváte na oba modely HomePodu, oba mají konstrukci vedenou spíše do výšky než do šířky. Už podle toho se dá soudit, že je tento design vlastně trochu vedle. Protože je HomePod obecně složitější zařízení než Apple TV, proporce by se musely upravovat spíše právě podle jeho dispozic. Je také otázkou, jak by takto vyobrazené zařízení znělo.

Další uvažovaný design vycházel spíše z produktové řady reproduktorů značky Sonos, konkrétně modelu Arc. Jak v 9to5Mac říkají, nový HomePod TV by vypadal vlastně jen jako prodloužený chytrý reproduktor společnosti s malým průměrem, který by byl polohován vodorovně namísto toho, jak je tomu nyní. 

Přijde i HomePod s držákem pro iPad 

Původní zpráva o kombinaci obou zařízení pochází od uznávaného analytika Marka Gurmana, který ji publikoval prostřednictvím agentury Bloomberg. Ten zmiňuje i možnost kombinace HomePodu s iPadem, a to za pomoci robotického ramena, které by se automaticky natáčelo směrem k uživateli.

Jako reálnější se jeví spíše HomePod v kombinaci s chytrým displejem. Ten by tak mohl informovat o počasí, mohl by prezentovat fotografie z iCloudu, umožňoval by ovládat chytrou domácnost a sloužil by jako přehrávač služby Apple TV+. Do kuchyně by to tak bylo naprosto dokonalé zařízení.

.