Zavřít reklamu

Už jen pár měsíců nás dělí od představení nové generace jablečných telefonů, kterou by nám měl Apple představit tradičně v září. Internetem se už delší dobu šíří řada nejrůznějších úniků a spekulací, jež napovídají o novinkách, se kterými by se gigant z Cupertina mohl pochlubit tentokrát. Na základě dostupných informací ConceptCreator vytvořil povedený 3D render iPhonu 13 Pro a ukazuje tak, jak by zařízení mohlo vlastně vypadat.

Nutno však podotknout, že v poslední době se začíná čím dál tím častěji hovořit o samotném názvu zařízení. Začínají se totiž objevovat pochybnosti o číslovce třináct. Například pověrčiví lidé by takovýto telefon mohli jen kvůli názvu zavrhnout. Druhou možností pak je, že novinek nebude natolik, aby si mobil zasloužil další pořadovou číslici a místo toho se bude jmenovat iPhone 12S. Přímo odpověď prozatím samozřejmě nikdo nezná. Nyní se už ale přesuňme k samotnému designu. Podle zmiňovaného renderu by se měly zvětšit výstupky na jednotlivých fotoaparátech, a to přinejmenším u řady Pro. Nadále by mělo dojít ke zmenšení horního výřezu, po čemž mimochodem jablíčkáři volají již od iPhonu XS.

iPhone 13 Pro koncept
Zdroj: youtube.com

Velké změny na poli designu byste ale očekávat neměli. Apple totiž onen design moc často nemění a právě znatelnější změna přišla s loňskou „dvanáctkou.“ Letošní generace by proto měla nabídnout především vylepšení hardwaru, což se může lehce podepsat i na zmiňovaném designu – například vylepšením čoček fotoaparátu dojde ke zvětšení výstupků. Co od letošních iPhonů očekáváte vy? A budou se podle vás jmenovat iPhone 13, anebo iPhone 12S?

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více