Zavřít reklamu

Zítra večer se koná speciální tisková konference Apple a nikdo neočekává, že by Apple zítra nepředstavil řešení této kauzy. Již nyní ale přinášíme dvě zprávy, které potěší každého, kdo si plánuje iPhone 4 koupit. Problém s anténou je pravděpodobně vyřešen.

Podle serveru TheStreet již Apple upravil výrobní proces tak, že přidal jednu komponentu, která zamezí problému, který nastává. Nebude tak nutné předelávat design a vše tak může zůstat stejné. Podle tohoto serveru je právě toto důvod, proč není více iPhone 4 na skladech. Jedná se ale o velkou spekulaci a není možné potvrdit, že se zakládá na pravdě. Osobně mi přijde divné, že kdyby to šlo takhle snadno, tak by Apple nevyřešil problém tímto způsobem už před vydáním iPhone 4 a tak této variantě stále moc nevěřím.

Stále jsem optimistou a věřím, že se dá problém velice dobře řešit softwarově a toto potvrzuje Federico Viticci ze známého Apple serveru Macstories. Nevydržel a nainstaloval si iOS 4.1 a co zjistil? Problém prostě zmizel! Ale pojďme na to pěkně popořádku. Nebudu překládat celý článek od Federica, ale článek shrnu v bodech:

1) Federico byl schopný využitím „death gripu“ výrazně snížit signál a rychlost datového přenosu, ale nikdy nebyl schopný (v Itálii), aby docílil úplné ztráty signálu. Tam, kde byl signál silný, tak dokázal „nevhodným“ uchopením ztratit 3-4 čárky signálu za 30-40 vteřin, v zóně se špatným signálem i 4 čárky za 15 vteřin. Ale jak říká, nikdy mu nevypadl jediný hovor!

2) Po nainstalování iOS 4.0.1 „death grip“ stále fungoval, ale ztráta signálu probíhala výrazně pomaleji. Ztratil 2-3 čárky, ale toto byla oblast, kde je signál většinou velice špatný.

3) Poté vyzkoušel stejný úchop v oblasti, kde je signál silnější – neztratil ale ani jedinou čárku signálu! Řekl si, že to je zajímavé a tak vyzkoušel držet telefon v ruce až nepřirozeně pevně a snažil se dosáhnout co největší ztráty signálu. Ale co nenastalo? Po 10 vteřinách sice ztratil jednu čárku, ale ta se po chvíli vrátila a měl opět 5 čárek signálu. Čekal tedy dál a iPhone 4 ztratil opět tu jednu jedinou čárku a signál pak již zůstal na 4 čárkách. Toto můžete replikovat na jakémkoli telefonu při zakrytí antény, není to určitě žádný problém.

4) Pravděpodobně si teď říkáte, že nás Apple chce jen uspokojit ukazováním několika čárek signálu, ikdyž telefon prakticky žádný signál nemá? Tak se pojďme podívat na datové přenosy, které Federico také vyzkoušel.

iPhone 4 – death grip (4 čárky signálu)

iPhone 4 – normální držení (5 čárek signálu)

iPhone 4 death grip dosahoval dokonce výrazně vyšší rychlosti downloadu než při normálním držením telefonu! Skoro si říkám, jak je to vůbec možné. Upload byl sice nižší, ale pořád se jedná o opravdu rychlou přenosovou rychlost, toto opravdu není ten vážný problém, kterého je plný Internet.

Nyní si říkáte, že je to náhoda? Federico vyzkoušel testy 3krát s 30 minutovými intervaly. To by byla až příliš velká náhoda, nemyslíte? A Federico určitě není žádný zarputilý Apple fanboy. Pokud tedy přemýšlíte, jestli si iPhone 4 koupit či ne, tak neváhejte, iPhone 4 je výborná koupě a definitivně nejlepší smartphone na trhu.

Nechme se ale překvapit, co nám zítra Apple oznámí. Budeme přinášet živý přenos večer od 19:00!

zdroj: Macstories.net

.